| PersianWine a întrebat:

Salut tuturor. De aproximativ o saptamana m-am despartit de prietena mea ...adica..ea s-a despartit de mine. Cauza, mici certuri pe subiecte irelevante, gelozia mea obsesiva..pe..prietena ei. Nemultumirea mea fata de felul ei de a se purta cu mine, reprosuri..amenintari. Ea pot sa zic ca m-a iertat de cele mai multe ori, dar mi-a spus ca s-a umplut paharul si a decis ca e mai bine asa. Vreau sa ma schimb, i-am spus asta, vreau sa o lu-am de la capat dar spune ca e imposibil si ca ea vrea sa fie singura un timp, ca ii este dor de vechea ei viata si si-a dat seama ( din cauza mea ) ca nu are nevoie de o relatie momentan. Vorbeste cu mine la telefon zilnic, binenteles prin mesaje, am decis sa nu o sun sa o stresez mai tare A acceptat chiar sa ne vedem, desi nu am facut-o. Imi vorbeste frumos, cred ca inca ma iubeste dar nu stie ce vrea..am gresit mult. Ce as putea sa fac in cazul de fata. sa devin indiferent pentru o perioada, sa nu o mai caut deloc ca ea sa se poata gandi mai bine, sa continui sa incerc sa o fac sa se razgandeasca sau? O iubesc foarte mult si nu vreau sa o pierd. Multumesc. ( Fara raspansuri ce nu-si au rostul mersi )

Răspuns Câştigător
| Mytsaa a răspuns:

Deocamdata e bine sa o lasi singura, sa-si faca damblaua si apoi sa incerci sa o recuceresti.

11 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Te-ai despărțit ce pretenții mai ai acum? treci mai departe.

| PersianWine explică (pentru Azµre):

Citeste ultima fraza bro, si ai sa-ti dai seama ce pretentii am

| Azµre a răspuns (pentru PersianWine):

Și eu îți spun ce pretenții mai ai de la ea? Relația este irelevantă după o despărțire, va urma alta și tot așa.
Tu singur ai spus că nu știe ce vrea, las-o în pace. E de-o seamă cu tine sau mai mare?

| PersianWine explică (pentru Azµre):

De-o seama cu mine. Pai nu e chiar irelevanta. Sunt multe cazuri in care te poti impaca, ca nu va ma fi la fel asta e alta problema deja. Depinde de tine, de ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca, deocamdata, cel mai bine este sa nu o mai bati la cap.Nu vei face decat sa o convingi ca a procedat corect. Timpul le rezolva pe toate si corect, in situatia descrisa de tine.In plus, o oarecare demnitate nu strica.Succes!

| Roxxxxi a răspuns:

Cum se zice : timpul nu vindeca nimic..Doar ca noi imbatranim si ne schimbam punctele de vedere.Parerea mea : lasa fata sa se gandeasca, sa isi dea seama ce simte pentru tine.Nu o forta; asa va renunta la tine.Da-i un timp. Daca se intoarce la tine fa-o sa inteleaga ca o iubesti si nu vrei sa o pierzi. Surprinde-o cu noua ta atitudine fata de ea.Fa-i mici surprize, dar semnificative.Mult succes :*

| marmotavorbareatza a răspuns:

Cauta alta pe mercador laughing))

| PersianWine explică (pentru marmotavorbareatza):

Buna asta. cea mai buna big grin

| marmotavorbareatza a răspuns (pentru PersianWine):

Multumesc :*. fundita:X

| Floricikpurpurie a răspuns:

Eu cred ca pentru ceva timp ar trebui sa o lasi si pe ea sa se gandeasca si apoi sa incerci din nou pentru ca ea va sti mai bine ce vrea dupa un timp de gandie bineinteles!
happy

| andr33utza12 a răspuns:

Pai parerea mea e ca trebuie sa o lasi un timp insa bineinteles ca macar seara trebuie sa ii trimiti un sms asta ca sa vada ca nu ai uitat de ea daca e dornica de conversatie vorbeste cu ea insa nu o stresa. si incearca sa ii demonstrezi ca te-ai schimbat fai si tu niste surprize nu stiu te descurci tu baftawinking