| shim a întrebat:

Salut, am nevoie de niste sfaturi, eu sincer nu stiu cum sa descos aceasta istorie si nici nu-i gasesc logica :eram la disco cu cea mai buna prietena cind un baiata s-a apropiat sa faca cunostinta cu noi, am vorbit dupa care ni-a luat num de telefoane zicind ca ne va suna, prietena mi-a spus ca el mai tare pe mine ma analiza, poate si eu am observat(insa n-am vrut ca sa se supere ea, desi ea se intilneste serios), mai tirziu el m-a sunat pe mine, ne-am intilnit in 3 si ni-a petrecut acasa, pe drum se uita incerca sa ma acuprinda desi eu nu prea permiteam, dar la un moment a gasit o tema de discutia cu amica mea, au mai discutat. ceea ce m-a socat a fost faptul ca ajungind acasa el a rugat0o pe ea sa stea putin cu el(am remarcat mai sus ca tot drumul pe mine ma ischitea), dar asta n-a fost cel mai strasnik(eu de la ea n-am asteptat sa accepte fiindca stia ca mii el imi place, si-n plus ea are prieten)... ce sa fac acum? face sa mai am incredere in ea?

Răspuns Câştigător
| ascovit a răspuns:

Ciudatica istorioara! Insa sunt multe piese lipsa! Despre ce a vorbit cu prietena ta? Ce intrebari ti-a adresat tie? ( avand in vedere ca te ischitea) Cum se uita la tine? Cat de avansata este relatie prietenei tale cu baiatul alaturi de care este impreuna? Te-ai gandit ca ei ar fi putut vorbi despre tine sau despre ceva "banal" pentru tine dar ceva interesant pentru ei care nu implica vietile lor personale? Discuta cu ea, poate atunci vei completa puzzel-ul cu piesele lipsa si it vei da singura seama ce ar trebui sa faci!

8 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Asta e prima "proba" care testeaza adevarata prietenie dintre doua fete, iar acel test include un baiat pe care una dintre voi il place.
ea a picat acest test, si pe deasupra mai e si usuratica, avand in vedere ca are prieten.
termin-o cu ea, daca nu, o sa te trezesti intr-o buna zi ca iti va fura si iubitul.
fiti selective cand vine vorba de prietenii, fara regrete!

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Cel mai bine e sa vorbesti cu ea, sai explici ca nu e bine ce face, mai ales ca are prieten si stie ca tu il placi.straight face

| Heys a răspuns:

POate ii place de tine te-ai gandit si vrea sa il ajute prietena ta.

| Tigrilă a răspuns:

Tu ai gresit sincer straight face e logic,baiatul a vazut ca nu il interesezi si gata simplu,Noi baieti cu greu ne dam seama daca o fata ne place mai ales ca tine care nu arata pic de intereswinking

Sper ca ai inteles si alta data daca iti place de el dai semnale, Acum serios ce vroiai sa faca baiatul? a incercat a vazut ca nu vrei si gata.
doamne da greu mai va prindeti, deja l-ai pierdut uital!

| Aleqa a răspuns:

Poveste incurcata... daca ea se da la el cand are prieten, inseamna ca nu iti este prietena vb cu ea si lamurestestraight face

| iuliaGirl11 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui adica doar sunteti prietene, eu cred ca el a vrut sa vorbeasca cu prietena ta ca sa ii ceara sfaturi cum sa faca ca voi doi sa fiti impreuna.

| samananca a răspuns:

Inseamna ca ea nu este o prietena adevarata

| shim explică:

Nu stiu, nu cred ca-i place de mine(nu mai cred). uitasem sa mentionez ca s-au sarutat ceea si ce demonstreaza ca la sigur o ora de vreme n-au vorbit despre m, ine