| Marius5638 a întrebat:

Salut tuturor. Marti dimineata vine iubita la mine, si vom face dragoste pentru prima data( amandoi virgini, 18 ani). Asa, deci pana acum am facut petting, si desi eram hotarati de vreo 2 luni sa facem dragoste, nu prea am avut unde. Si ea isi doreste foarte mult asta, ne "udam" amandoi, uneori chiar si cand vorbeam la telefon depre asta. Ce asa vrea sa ma sfatuiti: Oare sa ma masturbez inainte de a face dragoste? inainte sa vina ea? adica nu vreau sa imi dau drumul chiar asa repede, mai ales ca e prima data si chiar nu stiu cat voi "rezista". Deci sa ma masturbez cu o ora inainte sa vina ea pentru a dura mai mult?

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Masturbarea e buna ea opreste ejacularea un timp
incepeti cu sex oral resiproc numai te masturbezi ca vei ejacula apoi tu iei si incepi prin sarutari pe tot corpul si la vagin, acolo la vagin, sani, dupa urechi, solduri mai mult, si asa incet o penetrezi

| Marius5638 explică (pentru RAY):

Dar crezi ca poate ramane insarcinata daca ne mai atingem inainte de dezvirginare, adica ea imi mai pune pana pe penis, si eu si apoi la vagin, si stii ca pe penis apare si lichidul prespermatic, la exictare. Sau sa nu imi atinga deloc penisul si nici eu pana nu imi pun prezervativul?

| Marius5638 explică (pentru RAY):

Dar credeti ca poate ramane insarcinata daca ne mai atingem inainte de dezvirginare, adica ea imi mai pune pana pe penis, si eu si apoi la vagin, si stii ca pe penis apare si lichidul prespermatic, la exictare. Sau sa nu imi atinga deloc penisul si nici eu pana nu imi pun prezervativul?

| RAY a răspuns (pentru Marius5638):

Prima oara fa-o neprotejat ca nu ramane gravida asa usor, multi au paranoia pe aici, cunosc fete care se f zilnic si nimic neprotejat faza e sa fie la ovulatie daca o faci dupa ciclu nu are cum sa fie ala nu se modifica ca ea se desvirgineaza sa fim seriosi

| corbulalbrosu a răspuns:

Da.S-ar putea sa ajute, cu toate ca nu-ti dau prea multi sorti de izbanda in prima sau/nici chiar si la a 2-a incercare. Vor fi extrem de scurte de ordinul a cateva zeci de secunde. De aceea te sfatuiesc sa fii pregatit cu mai multe prezervative 3-4 bucati. Erectia iti va reveni rapid dupa fiecare incercare si poti spera la ceva mai consistent de abia la a 3-a incercare. Bineinteles in cazul in care vei reusi o penetrare completa si fara dureri atat de mari incat prietena sa accepte ceva mai mult decat deflorarea.

| Marius5638 explică (pentru corbulalbrosu):

Dar cand am sa o dezvirginez doar nu o iau ca salbaticul in viteza, voi face lent, incet, poate provoca asta ejacularea? si oricum, daca simt ca imi vine, ma opresc sau am sa scot penisul din vagin.

| Emilian65 a răspuns:

Sfatul meu este sa nu te masturbezi inainte de a veni ea. Sa incepeti primul numar, protejati, apoi al doilea numar, tot protejati, dar la cateva minute, si vei vedea ca al doilea numar este mai lung decat primul, al treilea si urmatoarele vor fi din ce in ce mai lungi, pana intrati in normalitate.

| Marius5638 explică (pentru Emilian65):

Pai stiu ca al doilea e mai lung, tocmai de asta as vrea sa ma masturbez inainte. Crezi ca ea va mai vrea si un al doilea nr? mai ales ca e virgina, deci prima data...

Răspuns utilizator avertizat
| d3javw a răspuns:

Sti ce lasa totu sa fie de la sine, ce-o fi o fi daca te iubeste o sa te inteleaga oricum revin-o cu detalii maine seara sa clarificam

| IQ a răspuns:

Sfatul meu este sa nu te masturbezi! Cel mai bine ar fi sa o luati pas cu pas, iar ea va trebui sa te inteleaga daca vei ejacula precoce. Trebuie sa aveti rabdare, sa nu va grabiti. Daca iti vine, scoate penisul cateva secunde si introdu-l iar. Sper ca te-am ajutat! Bafta! happy