| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor! Miine voi avea prima mea noapte de dragostehappy.Si as vrea sa-mi dati niste sfaturi, cum sa ma comport etc.Am 17 ani.Si stiti,mie mii cam jena sa fiu goala in fata partenerului meusad . Multumesc, funda

15 răspunsuri:
| Cryssu17 a răspuns:

Buna.Tot ceea ce se zice ca prima noapte e de vis, trebuie sa fie cea mai frumoasa noapte dintre toate sunt numai balarii.Prima oara nu este atat de placut, mai ales ca esti si virgina si partenerul tau se va chinui ceva, depinde de tine.Si nu cred ca va dura asa de mult, acum depinde si de cat de mult te doare pe tine si cat rezisti.Cat despre jena, mda..mai toate avem sentimentul asta, dar pentru el nu e nimic ciudat, e doar o senzatie de a ta peste care va trebui sa treci usor peste ea.E putin aiurea prima oara, pana te obisnuiesti.Nu trebuie sa te comporti in niciun fel, totul vine de la sine, oricum el o sa te coordoneze, cel mai bine si mai mult ca sigur el va sta deasupra pana se rupe himenul, tu doar vei sta si ii vei spune cand te doare.In mare parte ti-am zis, nu trebuie sa-ti faci planuri ca asa faceam si eu."oare ce ma fac?" "oare cum sa stau?" "dar mi-e rusine".Nu, stai linistita totul va veni de la sine, daca vrei sa vorbim mai multe lasa-mi id-ul tau la mesaje.Ai grija ce faci!

| Sandutsa a răspuns (pentru Cryssu17):

Nu am id sad

| Sandutsa a răspuns (pentru Cryssu17):

Dar mi-am facut acum sandutza. dutza@yahoo.com

| znstr a răspuns:

Am observat ca majoritatea fetelor (inclusiv eu), sunt mai pudice, adica le este rusine sa se dezbrace in fata partenerului. Cum a spus si Cryssu17, lasa-te purtata de val, nici nu iti vei da seama cand o sa te trezesti deja dezbracata in fata prietenului tau, si el in fata ta. Inainte de "noaptea de dragoste", vorbiti deschis despre cum ai vrea tu sa fie, pentru ca pana la urma in prima noapte, femeia este cea careia ar trebui sa i se acorde 90% atentie, grija si tandrete.

Prima data, pana sa ajungeti la actul propriu-zis, da-ti doar pantalonii si bluza jos, la fel si prietenul tau, doar ca tu ramai in chiloti si sutien in timpul "preludiului". Dupa aceea, el probabil va incerca sa-ti dea jos sutienul; ce trebuie sa faci tu atunci? nimic, lasi sa vina actiunea de la sine, il iei in brate, il saruti, asta se intampla in momentele dinainte. Dupa aceea o sa vezi ca daca iti dai jos sutienu, isi da si el chilotii, o sa-ti fie si tie usor. laughing Nu trebuie sa iti dea nimeni de pe TPU mura-n gura despre cum si ce sa faci, tu decizi pe moment. Pupici!

| Decebal a răspuns:

Daca-l iubesti corpul lui e al tau si corpul tau e al lui...

| RAY a răspuns:

Nu trebuie sa te dezbraci de tot

| Sandutsa a răspuns (pentru RAY):

Ce ai in vedere? big grin

| RAY a răspuns (pentru Sandutsa):

Sexul pe intuneric, nu bezna sper ca intelegi, si fi mai cu tupeu, uitate la un film porno sa vezi ce te astepta las ca ci bine impotant e sa te simnti bine, asta daca nu se va grabi baiatul, ca fetele vor mult mai mult ca sa simta ceva in scimp noi baietii avem orgasm rapid

| Sandutsa a răspuns (pentru RAY):

happyok

| Petrica44 a răspuns (pentru Sandutsa):

happy Succes!

| elNino212 a răspuns:

Lasăte purtată de val!

| MagdaKathy a răspuns:

Lasa-te purtata de val

| Bbyblue16 a răspuns:

Stai linistita, nu trebuie sa stii cum sa te comporti, nu exista reguli pentru asta. Mai ales daca baiatul are si un pic de experienta nu ai de ce sa iti faci griji, doar lasa-te purtata de val. Mult succes :*

| MrKn3zZ a răspuns:

Pai nu trebuie sa te gandesc la "cum sa te comporti" ci doar sa fii tu insuti si ce simti asta trebuie sa faci!