| Nicolly a întrebat:

miine am prima intilnire cu un baiat.prima prima din viata mea.as vrea sa stiu in ce sa ma imbrac? cum sa ma comport?

Vreau sa spun ca cu acest baiat ma stiu de citiva ani.am fost doar prieteni.

Cred ca va avea loc si primul, primul sarut tot din viata mea.

va rog dati-mi niste sfaturi. (nu de genu ca totul va fi de la sine) va rog. poate voi aveti experienta :*

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Bună!
Păi, fiind cald, te poţi îmbrăca cam cu ce vrei tu. Poţi lua o pereche de pantaloni scurţi (Dar nu prea scurţi ) şi un tricou iar în picioare o pereche de balerini sau sandale. Acolo, vorbeşte cu el. Nu exagera cu vorbitul despre tine, nu-i pune întrebări prea personale, nu-i spune că-l iubeşti din prima sau că vrei să-ţi petreci viitorul alături de el. Fii deschisă, dar nu-i spune prea multe din viaţa ta, lasă-l să vrea să ştie mai multe lucruri despre tine. Pune-i întrebări pentru a-l cunoaşte, dar ai grijă, să nu fie prea personale şi nu-i pune prea multe ca să nu se simtă ca la interogatoriu. Râzi la glumele lui, dacă nu prea te-a amuzat doar zâmbeşte, adică să nu râzi fals aia e chestia. În legătură cu sărutul, lasă-l să vină de la sine, e mai frumos aşa. Fă-i ce face el dacă nu şti să săruţi şi gata.

| grab a răspuns:

Pai poarta ceva care sa iti puna formele in valoare.
cauta si un parfum delicat si fa-ti si ceva sic la par!

[zambeste mult mult de tot si fi comunciativa]

Succes!

| AOLEVRIC a răspuns:

Salut! N-ar trebui sa raspund la intrebarea asta dar am iesit cu niste fete care chiar au dat-o in bara. deci eu zic sa te imbraci cat mai lejer si normal [ sa nu pari disperata ] sa vorbesti despre lucurile care-i plac, care le aveti in comun. Iar daca te place o sa iti dea el primul sarut... nu-ti fa griji!

Bafta! happy