| Laurentzyumycutzu a întrebat:

Salut tuturor! Va rog din suflet, am nevoie de ajutorul si de sfaturile voastre. Imediat implinesc 19 ani si sunt inca virgin, n-am avut prea multe relatii la viata mea si cele mai lungi au fost cred ca de maxim 5 zile. Acum 3 luni in sfarsit mi-am gasit si eu o fata, am cunoscut-o la un concurs de downhill, ea facea parte din public. Am pierdut concursul si am fost foarte suparat si dezamagit si atunci ea a venit sa ma consoleze, sa-mi fie alaturi si am inceput sa ne cunoastem. Am schimbat numere de telefon si id-uri de mess, am inceput sa vorbim mai mult si sa si iesim iar in final am ajuns in sfarsit sa avem o relatie (cea mai lunga de pana acum) si pur si simplu m-am indragostit de ea pentru ca mereu ma inveseleste si este buna cu mine si ma face sa ma simt cu adevarat fericit. Este mereu alaturi de mine atunci cand am nevoie. Problema este urmatoarea, ea arata foarte bine, are niste picioare superbe si cei mai mari si mai frumosi sani pe care i-am vazut vreodata si nu exagerez, chiar sunt foarte mari iar sanii mereu au fost nebunia mea la o fata. Si la fata arata ca un inger, are niste ochi si niste buze superbe si toti baietii intorc capul dupa ea pe strada. Dar a avut parte de multe relatii esuate, baieti care au stat cu ea doar pentru sex. Ea nu doar ca s-a pierdut increderea, dar n-a mai lasat pe nimeni nici macar s-o atinga pe sani, picioare, fund etc. si nici chiar pe mine nu ma lasa sad Dar atunci cand ma saruta si se apropie de mine cu sanii aia, pur si simplu simt ca nu mai pot, ca innebunesc si ca vreau neaparat s-o ating... Eu chiar tin foarte mult la ea si ii respect dorinta chiar daca eu simt uneori ca-mi explodeaza, stiti voi. Este prima fata pe care o iubesc si care ma iubeste, dar ea nu stie ca sunt virgin. Cum sa fac sa-i arat ca intr-adevar o iubesc si ca nu vreau sa stau cu ea doar pentru sex cum au facut altii, dar macar sa ma lase s-o ating si s-o sarut pe sani, daca chiar nu vrea s-o facem, pentru ca pur si simplu imi ia mintile cand o vad asa aproape de mine si asa frumoasa. Si oare daca ii spun ca sunt virgin, ce reactie o sa aiba? Mi-e teama sa nu fuga de mine sau ceva cum fac majoritatea sad O singura data m-a lasat s-o ating si de fapt mi-a luat ea mana si a pus-o pe sanul ei stang ca sa vad cum ii bate inima, dar avea o bluza destul de groasa. Cum sa-i arat ca voi fi alaturi de ea si daca ar fi s-o facem si ca n-o voi parasi? Daca as fi fost eu primul baiat cu care ar fi facut-o, i-as fi dat toata dragostea mea si niciodata n-as fi facut-o sa sufere cum au facut-o ceilalti. Va rog mult, dati-mi un sfat

10 răspunsuri:
| EvilThoughts a răspuns:

A înțeles,îți place la nebunie de ea happy

Sincer, din câte ne-ai spus tu, ea a mai avut relații eșuate... deci asta înseamnă că o să îi trebuiască ceva timp să își recapete încrederea în băieți, și în special în tine, ca iubitul ei.
Nu te grăbi.Chiar dacă tu nu vrei doar sex, dacă te grăbești să o atingi și alte chestii de genul ăsta probabil va crede că de fapt, doar asta vrei.

Timpul le va rezolva e toate și atunci cand va avea deplina incredere in tine... ei bine tu vei sti ce sa faci.

In privinta virginitatii tale, sincer nu stiu ce sa zic decat ca nu ai de ce sa te simti rusinat.Ba din contra, sunt uimita ca nu ai pierdut-o pe la 12-14 ani cum fac altii, culcandu-se cu orice tarfa care le apare in drum.Ea nu va fugi daca ii vei spune asta, calm down happy
Baftahappythumbs up

| Ea12345 a răspuns:

Cum sa o convingi ca nu esti ca ceilalti baieti din viata ei? Spune-i ca esti virgin! Crede-ma va aprecia enoorm asta. Spune-i ca ai asteptat fata potrivita si ca o iubesti, ca-i respecti decizia si ca vei astepta oricat e nevoie. Nu o presa.O vei speria si va crede ca esti vreun obsedat sau poate chiar ca o minti.

Multa bafta!

| neutrino a răspuns:

Nu te supara, dar te tine de prostut. Te va lasa cu buza umflata atunci cand iti va fi lumea cea mai draga. Ma poti injura, dar sa nu uiti ce ti-am spus!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ce citesc esti cam incins...
eu cred ca o idolatrizezi prea mult...
daca esti virgin nu cred ca are prea mare importanta, calmeaza-te si ai rabdare...
sanii mari nu sunt mai mult sau mai putin frumosi dar de ce spui ca sunt cei mai frumosi din moment ce nu ai alt termen de comparatie...

te cam obsedeaza aspectul ei fizic totusi da dovada de rationament si arata ca nu esti un animal...

| Dianaㄨ a răspuns:

In cazul ei, daca i-ai spune ca esti virgin, ar prinde incredere si probabil s-ar apropia mai mult de tine. Spune-i ca esti virgin si explica-i ca,[desi pentru tine conteaza] "nu conteaza cand se va petrece astepti pana e pregatita din nou de o astfel de relatie si ca puteti s-o luati cu incetinitorul si in fiecare zi sa faceti cate un mic pas spre a-si reveni. "Explica-i, de asemenea, ca ea are o problema serioasa daca a ramas traumatizata astfel si ca vrei s-o ajuti, s-o incurajezi si sa-i arati ca nu esti ca toti ceilalti, ceea ce ar trebui sa si faci [buchete de flori, grija foarte mare de ea, cand pui mana pe sanii ei incearca sa pui usor si cate putin, cat sa se simta protejata, nu agasata, etc]
Sa speram ca te va ajuta in vreun fel ce ti-am spus...
Succes!

| December a răspuns:

Pfff. bun. De convins cred ca ai convins pe toata lumea ca iti place de ea si ca arata bine. Trebuie sa mai ai rabdare. Daca a avut niste realtii esuate e normal sa bata un pic in retragere acum. Nu dispera! Ai timp destul s-o atingi pe unde vrei tu. Mai intai trebuie sa capete incredere in tine (si in ea probabil). Poate ca o sa fac ea primul pas, cine stie? Iar faza cu virginitatea s-ar putea sa fie un avantaj pentru tine daca stii cum sa te folosesti de ea. Ideea principala ramane sa nu fi disperat, sa nu o sufoci, sa nu fi prea insistent cand nu e cazu. Expresia " Cu rabdarea treci marea" e valabila si in ziua de aziwinking.

| beatrice_2158 a răspuns:

Ai 2 posibilitati: 1. ii spui ca esti virgin si-ti recunosti "stangacia", o sa-i placa. 2. Te duci la "fete", si scapi de frica.
bafta!

| Valentin121 a răspuns:

Trebuie sa o convingi ca tu nu esti ca ceilalti care o vroiau doar pentru sex...

| yackck a răspuns:

Doamne! cat a scris asta broken heart