| anndrada98 a întrebat:

fac 16 ani in Mai, am 1, 70 m si 46 de kg ( foarte slaba ), si am o problema... nu am sani, sunt practic,, plata " ce as putea face sa ii maresc putin. Nu cred ca o sa mai creasaca pana la 18 ani si acum pe bune sanii se dezvolta de la 12 ani. Am fete in clasa care sunt bine dezvoltate si arat bine, e o fata care e mai slaba ca mine si are si fund si sani mari. Nu pot sa ma ingras orice as face deoarece am un metabolism diferit laughing. Nu imi place cum stau bluzele pe mine, de rochii nici nu mai vorbim si ma simt prost cand le vad pe toate fetele bine dezvoltate si arata bine si eu sunt ca un copil pe langa ele. Am vazut niste pastile pentru marire a sanilor breastfast sau xxl bust dar sincer mi-e frica sa nu imi puna sanatatea in pericol acum sau in viitor. Ce pot sa fac... ma simt prost din cauza asta deoarece sanii fac practic parte din atuurile unei femei. Astept pareri happy
FUNDA happy

Răspuns Câştigător
| Roses a răspuns:

@Bianca

Orice fata isi doreste sa aiba niste forme(nu exagerate oh go on ) Orice fata isi doreste ca hainele sa stea frumos pe ea, nu ca pe un gard. Si poate ca ea este o fata silitoare, de unde stii tu cum e ea? Fata a intrebat frumos daca mai exista posibilitatea de a se dezvolta de la 16 ani. In unele cazuri, au existat si fete care s-au dezvoltat de la 16 ani. Si nu este nicio problema daca nu ai sani. Fiecare fata este frumoasa in felul ei. :*

3 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Doamne, pe tine asta te interesează la vârsta ta? Organismul fiecăruia este diferit, aspectul fizic este diferit! În loc să te pui pe învățat că asta contează acum, vrei să atragi privirile obsedaților din jurul tău.
Acceptă-te așa cum ești!

| mihai69 a răspuns:

1. Mai au timp să crească.
2. Cin' te-o place, te place și cocoșată!
3. Unii băieți chiar preferă fetele cu sâni mici (eu sunt unul dintre aceștia).
4. Dacă pastilele alea ar fi funcționat, sigur ai fi văzut pe stradă chiar și bărbați cu țâțe mari! laughing

| Pauu16 a răspuns:

Pai se poate sa te dezvolti mai tarziu, nu toate fetele sunt la fel...te sfatuiesc sa nu iei pastile deoarece ai spus.o si tu, iti pot pune sanatatea in pericol..La 18 ani daca vezi ca nu ti-au crescut si nu s-a schimbat nimic poti vorbi cu un medic de specialitate sa-ti recomande niste pastile. Sper ca te-am ajutat cat de cat. :*