| anonim_4396 a întrebat:

Salut tututor! ma starui pe scurt dar cu s-a primi, si va rog fara raspunsuri la misto.incep cu inceputu.Sint de la sat am 14 ani si pe 11 iunie am o lune de cind ma intilnesc cu un baiat cera de un an de zile tot se chinuie sa fim impreuna, eu cred ca ma iubeste si inca tare.Am iesit cu el de 3 ori ne-am sarutat el e primul baiat care se comporta frumos cu mine mi-a darut vreau 4 trandafir a scris si poezie pentru mine eii termin sa ma laud incep cu problema care ma framinta

ultima data cind ne-am vazut a fost joi si el de atunci m-a sunat de multe ori dar n-am raspuns pentru ca imi spune sa iesim dar eu nu pot ca n-am unde ca toata lumea ma stie si pot afla parintii, problema e ca eu il plac oleaca nu-l iubesc si nu mai vreau sa ma intilensc cu el si am inceput sa-l evit astept sa ma lepede dar el nu face nimicin zilele acestea sint parca moarta nu vreau sa ma intilnesc cu el din mila e bolnav de inima si fara parinti adica are tata dar nu comunica cu el (nu as spune ca e sarac ba deloc) va rog sfaturi acum e vacanta sint un gen de persoana care iubeste mai tare acasa cu o carte in mina decit sa umblu drumusrila cum sa procedez sa-mi fie bine la amindoi ca nu mai pot. funda mersi mult

2 răspunsuri:
| deniiissss a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa vorbesti cu parinti tai, si daca il placi nu ai de ce sa nu te intalnsti cu el. nu te mai gandi la lume, gandeste-te doar la ce iti spune inima.

| roxanage a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nul mai eviti ca o sal dora si nu procedezi bine al evita trebuie sal ei cu usurelu adica sai rasp la telefon sa te intalnesti cu el dar mai rar si cad zice ca de ce zici ca ai treba sau de asta dar na nu trebuia sa te bagi intr-un joc care nu poti sal joci si daca crezi ca te iubeste dc nu ai puta sal iubesti si u iubirea in in timp gandeste-te ca parinti pote te vor lasa ca si eu am 14 si ma lasa numa sa am gija asa si u nu te mai baga in jocuri care nu poti sa te jocisi oricum sa stii ca o sai frangi inima ca mi s-a intamplatbig grin