| anonim_4396 a întrebat:

Urmeaza peste cateva zile sa am prima intalnire cu o fata si nu stiu daca sa ii iau o flore sau un buchetel ceva. Imi place un pic romantismul, dar in ziua de azi, din ce vad, nu prea mai ai de castigat cu el.

Voi ce credeti? Sa iau floare sau nu? Si daca da cam ce fel de floare ar merge pentru prima intalnire? happy

8 răspunsuri:
| wannabe a răspuns:

Un trandafir. 10 lei. Stai linstit. I-au mai oferit si altii. Faptele vorbesc nu cuvintele. Fa-o sa se simta bine. Femeia se axeaza pe simturi/ latura emotionala

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai depinde si unde va intalniti. Daca ii iei o floare, o ia dupa ea pe tot parcursul intalnirii? Nu o sa fie incomod sau ceva.
Altfel, da, merge si o floare. Sau poti sa ii iei ceva in timp ce mergeti amandoi prin magazine, nu este o lege cum ca trebuie direct cum va vedeti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic sa ii iei un buchet de flori, e un gest frumos si e si prima voastra intalnire, deci o intalnire importanta in care fata isi va face o impresie despre tine. Nu trebuie sa te gandesti ce ai de castigat, e un simplu gest frumos pe care orice baiat ar trebui sa il faca fara sa astepte ceva la schimb.

Poti sa ii iei un buchet de trandafiri, florile astea mi se par cele mai romantice.

| nicu991 a răspuns:

Sub nicio forma nu oferi flori la prima intalnire. Gasesti motivele citind pe net.

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa ai ceva de castigat, este un gest frumos pe care il faci unei fete cu care trebuie sa te intalnesti.Relatia va avansa in functie de persoanlitatile si sentimentele voastre.Normal este sa ii cumperi ceva, mai ales ca este si prima voastra intalnire, iti recomand un buchet de trandafiri sa ii iei.Multa sanatate!

| AlexValentinn a răspuns:

Doamneee, baga-ti frate mintile in cap si lasa florile. Cine dracu mai ia flori in ziua de azi serios? Si daca iei o floare, o iei ca sa o impresionezi pe ea, nu ca iti plac tie florile ca asa ai avea flori in ghiveci acasa. Si ghici ce, nu mai impresionezi fetele cu flori in ziua de azi. Eu nu iti recomand sa ii cumperi nimic, la inceput, la primele intalniri, este absolut irelevant orice fel de cadou la inceput, crede-ma. Daca vrei sa faci ceva, scoate-o la un suc, la un party ceva, sau plimb-o cu masina in caz ca ai. Dar in rest, lasa cadourile, ca pe ele nu le intereseaza cadourile absolut deloc, bine ma refer la cadouri din acestea mici.

| Unsfatbun a răspuns:

Nu "câștigi", așa cum zici tu! Dar este un gest drăguț, de care cu siguranță o să se bucure foarte mult!
Trebuie să fii generos, atent, îngrijit, cu un vocabular plăcut, fără să te apuci să scuipi pe jos.winking
Știi tu despre ce este vorba! Altfel nu o sa mai existe a doua întâlnire!
Și nu te arunca să-i muști limba din prima! Treburile se fac treptat!
Succes

| NyanMei a răspuns:

Sa stii ca fetele "adevarate", daca pot sa zic asa, inca iubesc gesturile dragute, iar faptul ca nu prea sunt nici baieti care sa duca flori la o fata, sa stii ca ar insemna mult pentru ea.