| dorinRSV4 a întrebat:

Salut inca nu sunt impreuna cu o fata, dar mie imi place de ea, si maine vreau sa ma vad cu ea, o cheama flory si are 14 ani am vazut in niste topicuri ca trebuie sa vorbesc cu ea despre ce ii place, din cate stiu ei ii place foarte mult sa se uite la In Puii Mei, si ii place sa asculte Andreea banica si andreea balan, si ca sporturi ii plac fotbalul si handbalul, nu stiu ce sa fac ca sa o impresionez, am intrebat o prietena foarte buna ce trebuie sa fac ca sa ma placa si ea a zis sa fac urmatoarele: a) Sa vorbesc foarte frumos cu ea [am vorbit cum niciun baiat nu ar putea s-o faca]
b) sa ma comport frumos...[am facut-o] {dar in zadar tot nu cred ca ma place}

Sa incerc cu romantismul? ce credeti ca ar trebui sa ii dai la prima intalnire? {o floare, o ciocolata, un sarut dulce cum numai eu stiu} altceva ce? dati-mi idei va rog...am uitat sa mentiones ca am 14 ani si tot degeabahappy

Răspuns Câştigător
| T4ny4 a răspuns:

Pentru 14 ani e cam mult, flori, ciocolata! Nu trebuie sa vorbesti numai despre ce-i place ei.Incearca sa-i spui si despre tine cate ceva, asa te-ar cunoaste si ea pe tine.O fata daca nu te place, nu te place si atat! Poti fi cel mai romantic, amuzant si cum vrei tu.Asa ca nu te chinui prea mult cu ea daca nu iti da atentie. Uita-te bine in jurul tau, poate e o fata chiar asteapta atentia ta si tu o dai cui nu trebuie. Daca chiar vrei s-o cuceresti, fii tu! Foarte frumos din partea ta ca te straduiesti atat big grin

| dorinRSV4 explică (pentru T4ny4):

Ms mult. Pwp, dar ea nu prea ma baga in seama...ce ar trebui sa fac ca sa-i atrag atentia?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Intr-adevar ai 14 ani si degeaba ii ai. Iti doresti sa cuceresti o fata numai prin minciuna. Nu poti fi tu insuti, sau ti-e rusine cu tine? O fata se cucereste prin calitatile tale, nu ale prietenilor. Daca reusesti, ar fi succesul tau, nu al lor. La fel si daca nu reusesti. Bafta multa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai tu stii?
Ce modest esti.

| cara14 a răspuns:

Trebuie sa fi tu natural.Lasa romantismul mai ai timp, parerea mea e ca ar trebui sa fi foarte amuzant