| anonim_4396 a întrebat:

Salut utilizatorilor TPU! Am o mica problema si ma gandesc ca poate ma puteti ajuta. Fac scoala de soferi, iar acolo la orele de legislatie am cunoscut o fata foarte draguta si de treaba care am impresia ca ma km place. Si eu pe ea. Problema este ca este tiganca.(Nu e de aia grasa cu fusta si cu parul legat cu funde rosii ci e o brunetica subtirica si frumoasa). Va rog sfat! Sunt foarte confuz si dezorientat nu stiu ce sa aleg. Stiu ca nu e bine sa judecam dupa aparente... Voi ce ati face? App vreau sa mentionez ca eu am 18 si ea 19. Si nu cred ca ai mei ar fi bucurosi sa ma vada intr-o asemenea relatie sad

4 răspunsuri:
| WooLove a răspuns:

De parca toata viata traiesti cu parintii tai... Iati inima in dinti si invit-o la suc/cafea/masa in oras si lasa rusine deoparte daca stai si te uiti la ea si ea la tine char nu progresezi cu nimica. Iar cu parintii ai frate ai 18 ani trebuie sa iti vezi si tu linia ta in Viata... Succes!

| LittleDrop a răspuns:

La urma urmei esti major, parintii ar trebui sa te inteleaga. Nu traiesc ei cu fata respectiva. Daca tie iti place dc sa nu ai o relatie cu ea? Nu poti sti niciodata, poate ea e "the one". Bafta! happy

| Saammyyy a răspuns:

Eu as accepta-o daca mi-ar placea atit de mult.(parintii tai trebuie sa o cunoasca, daca e de treaba cred ca o vor accepta)

| AlexaMarina a răspuns:

Chiar nu trebuie sa judeci dupa aparente. Faptul ca tu o placi si ai impresia ca si ea simte la fel este cel mai important.Gandeste-te ce e mai bine pentru tine.Nu spun ca parerea parintilor tai nu ar conta, spun doar ca nu mi se pare normal ca ei sa aiba un cuvant de spus cu privire la viata ta personala.Tu trebuie sa o placi si sa te intelegi bine cu ea, nu ei.Eu zic sa ii spui ce simti si sa vezi ce iese... poate iese ceva frumos.