| eu1893 a întrebat:

Salut utilizatorilor TPU! Am o mica problema si ma gandesc ca poate ma puteti ajuta. Fac scoala de soferi, iar acolo la orele de legislatie am cunoscut o fata foarte draguta si de treaba care am impresia ca ma km place. Si eu pe ea. Problema este ca este de etnie rroma.(Nu e de aia grasa cu fusta si cu parul legat cu funde rosii etc ci e o brunetica subtirica si frumoasa). Va rog sfat! Sunt foarte confuz si dezorientat nu stiu ce sa aleg. Stiu ca nu e bine sa judecam dupa aparente... Voi ce ati face? App vreau sa mentionez ca eu am 18 si ea 19. Si nu cred ca ai mei ar fi bucurosi sa ma vada intr-o asemenea relatie Orice advice e binevenit.

3 răspunsuri:
| syntribate a răspuns:

Mai degraba daca iasa ceva intre voi, ai grija la ce vor zice ai ei. Ai tai, vor fi mult mai usor de convins. Mai intai incearca sa o cunosti. Totul incepe cu o intalnire. In general, la inceput discutia merge pe intrebari si raspunsuri, ca cei doi sa se cunoasca mai bine. Poti afla inca de la prima intalnire, daca exista dialog, ce sanse sunt intre voi, apoi tragi concluzia! Bafta! happy

| BurnInHellSucker a răspuns:

Sincer chiar e o intebare grea, fara sa mancam cct tuturor ne-ar fi rusine sa fim cu o persoana de etnie roma, asta nu inseamna ca suntem rasisti, pur si simplu din cauza perceptiilor celorlalti oameni, parintilor, si asa mai departe. Daca esti dispus sa iti asumi in fata tuturor ca o iubesti e foarte bine, dar iti spun ca nu iti va fi usor sa o aperi in fata tuturor.Bine acum depinde, daca e o fata inteligenta, eleganta, finuta singura chestie care ii tradeaza originiile fiind culoarea pielii nu este o problema chiar atat de mare, integrandu-se usor. Bafta laughing vei avea nevoie laughing

| AlleAlx a răspuns:

Pai daca iti place mult de ea incerca... daca nu merge renunta inseamna ca e in bataie de joc... funda?puppy dog eyes