| RockyStone a întrebat:

Salut! V-as ruga să îmi răspundeți deoarece sunt speriat. Acum 3 săptămâni am avut contact sexual, a fost cu prezervativ iar acesta nu a fost spart, am ejaculat afara însă fetei i-a venit ciclul pe 10 iar contactul a avut loc pe 1, daca era insarcinata, trebuia sa ii lipseasca menstruatia respectiva?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca ea a avut ciclu iar tu ai ejaculat in prezervativ nu este insarcinată.

| dullcat a răspuns:

Buna. Daca era insarcinata nu mai aparea deloc menstruatia. Nu crezi ca e cam iresponsabil sa faceti asa sex, in conditiile in care nu stiti cum functioneaza? E plin de astfel de intrebari pe aici. Aveti internetul la dispozitie, deci e intelept sa va informati inainte de a face o prostie.

| RockyStone explică (pentru dullcat):

Buna, deci sa inteleg ca daca s-a intamplat pe 1 aprilie iar ea a avut ciclu pe 10, este tot ok? sunt foarte paranoic

| dullcat a răspuns (pentru RockyStone):

Da,este totul ok.

| Emilian65 a răspuns:

Dacă i-a venit ciclul, nu poate sa fie gravida.

| GeorgeCazan a răspuns:

Ai mai pus întrebarea. Ce naiba e asa greu sa dai o căutare pe google?
"Menstruatia inseamna o sangerare vaginala normala care apare lunar, semn ca organismul femeii este pregatit sa sustina o sarcina. Daca nu apare o sarcina, in timpul mentruatiei se elimina mucoasa uterina. Sangele menstrual eliminat lunar este partial sange si partial tesut din interiorul uterului."

| RockyStone explică:

Tin sa mentionez ca ciclul a durat 4 zile, deci nu cred ca ar fi fost vorba despre nidatie.