| TheVirus a întrebat:

Va cer ajutorul pentru ca nu stiu ce sa mai fac. Acum 2 ani am intalnit o fata pe internet. Nu ne-am vazut niciodata, dar vorbim pe mess/facebook/la telefon aproape in fiecare zi. M-am inteles foarte bine cu ea un timp. Si acum ma inteleg, dar nu ca inainte.

De aproximativ o jumatate de an am inceput sa tin foarte mult la ea si sa fiu gelos pe tipii cu care vorbea. Eram disperat tot timpul, nu aveam stare. Si acum e la fel, nu mai stiu ce sa mai fac, cum sa scap de starea asta continua...simt ca mor pe dinauntru.
Cred ca m-am atasat atat de ea pentru ca ea este singura care tine la mine si care ma sustine mereu, aici ne-avand pe nimeni. Nu-mi spuneti sa-mi fac prieteni noi aici...nu vreau sa uit de ea. Vreau doar sa avem relatia ca inainte iar eu sa ma simt mai bine.

Nu stiu daca a mai trecut cineva prin asa ceva, cred ca sunt singurul.

Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| queenofsaigon a răspuns:

Cel mai bine ar fi să încercaţi cumva să vă înâlniţi înainte să discuţi cu ea. Ai putea să îi spui după că ţii mult la ea şi ai vrea să fie ceva mai serios între voi. Sau îi poţi spune asta când vă vedeţi pentru prima dată.

De cele mai multe ori relaţiile la distanţă sunt sortite eşecului, ţin să menţionez. Nu a murit nimeni încercând, totuşi. Cine ştie. happy

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Te-ai purtat ca si un virus: ti-ai distrus singur o posibila mare iubire. Fata te-a asteptat 2 ani pentru a-i dovedi ca esti capabil de o relatie si a-i dezamagit-o. Cat sa te astepte?

| sayWhaaat a răspuns:

Sper ca glumesti, ea bineinteles ca se intalneste cu alti tipi,doar ai cunoscut-o pe internet, habar nu ai ce comportament,atitudine,si multe altele,are in realitate. Esti foarte copilaros,si daca nu i-ai cerut sa va intalniti pana acum, ea cat sa astepte dupa tine?
Nu esti primul si nici ultimul care a trecut prin asta, dar ce trebuie sa faci tu acum e sa legi relatii de orice fel, pentru a prinde incredere in tine, si sa te incepi sa te vezi cu alte fete.
Stiu ca nu-ti arde tie de alte fete acum, dar crede-ma, eu am trecut de 2 ori prin situatii aproape similare cu a ta si desi crezi ca ea este totul pentru tine in momentul asta, nu este asa. Te vei uita in spate peste cativa ani pentru a constata cat de prost ai actionat,si ce ai fi putut face, dar asta e, prin asta trecem toti. Tu trebuie ori sa insisti sa te vezi cu ea, sa vezi daca intr-adevar aveti lucruri in comun cum pare pe net, si daca nu merge, are balta peste! Cand crezi ca nu iti mai gasesti o fata de care sa te indragostesti cu adevarat, atunci se intampla!
Bafta multa si fi tare!

| d3javw a răspuns:

U vrei sa fie ca inainte dar pe internet? Ai iesit cu ia vreodata?

| marya868686 a răspuns:

Trebuie sa o cunosti, poate ea tocmai din asta nu mai vorbeste asa mult cu tine ca o fi constatat ca nu ti foarte mult la ea din moment ce nu vrei s-o cunosti, asa ca incearca s-o inviti undeva ca sa va cunoasteti

| TheVirus explică:

Multumesc tuturor...stiu ca am facut o greseala, dar am discutat cu ea si am trecut peste happy.