| TheVirus a întrebat:

Va cer ajutorul pentru ca nu stiu ce sa mai fac. Acum 2 ani am intalnit o fata pe internet. Nu ne-am vazut niciodata, dar vorbim pe mess/facebook aproape in fiecare zi. M-am inteles foarte bine cu ea un timp. Si acum ma inteleg, dar nu ca inainte.
De aproximativ o jumatate de an am inceput sa tin foarte mult la ea si sa fiu gelos pe tipii cu care vorbea. Eram disperat tot timpul, nu aveam stare. Si acum e la fel, nu mai stiu ce sa mai fac, cum sa scap de starea asta continua...simt ca mor pe dinauntru. Nu-mi spuneti sa-mi fac prieteni noi aici...nu vreau sa uit de ea. Vreau doar sa avem relatia ca inainte iar eu sa ma simt mai bine.
Nu stiu daca a mai trecut cineva prin asa ceva, cred ca sunt singurul.
Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| DaianaBojin a răspuns:

Si eu am avut o experienta asemanatoare cu a ta.Am vorbit aproape un an cu un baiat din Filipine de care m-am cam indragosit.Mai bine zis asa credeam eu.Eram foarte emotionata si fericita cand vorbeam cu el si evident eram geloasa cand vorbea cu alte fete si imi spuneam ca atunci cand voi implini 18 ani voi merge acolo, dar trecand timpul am vorbit tot mai rar si am intalnit un baiat in orasul meu si m-am indragostit de el si incet incet am uitat de filipinez.Nu iti spun sa renunti pentru ca nu ai nicio sansa ci doar sa te gandesti daca chiar merita si sa nu regreti orice dezizie ai lua.

5 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Eu zic ca nu ar trebui sa iti formezi o relaie pe internet cu cineva pe care nu l-ai vazut in viata reala. Daca nu va vedeti deloc e poate s-a plictisit si s-a indragostit de altcineva pe care l-a vazut macar odata in viata... Oricum, nu iti recomand relatii pe internet

| DaReZon a răspuns:

Frate, am trecut si eu printr-o chestie de asta timp de jumate de an. Am forbit cu o finlandeza de care am inceput "sa ma indragostesc de ea". Mereu cand imi scria mai greu eram foarte gelos crezand ca ea vorbeste cu mai multe persoane. Dupa o perioada de timp mi-am dat seama ca nu se merita asa ceva (sa imi pun sufletul in cineva de pe calculator care nici macar nu am vazut-o in realitate). Deci m-am decis sa fac chestia asta: Unfriend si block. DAR fara sa las vreun mesaj de adio gen: "nu mai vreau sa fiu prieten cu tine" ca mai rau imi faceam.
Dupa ce am facut asta am suferit timp de o luna. Apoi incet cu incet am inceput sa uit de ea. In ziua actuala daca ma gandesc la ea nu am nici o reactie. Deci daca vrei sa ajungi la o relatie de prietenie sau cum spui tu, este cam imposibil. Am incercat si eu cu finlandeza, dar nu me-a reusit. Mereu eram gelos cand zicea "thank you

| Somebodyღ a răspuns:

Dar de ce nu mai este relatia ca inainte?happy

| Somebodyღ a răspuns:

Sunt necesare mai multe informatii pentru un raspuns concret. Nu v-ati intalnit niciodata in realitate... poti fi oare convins ca sentimentele sunt reciproce? happy

| TheVirus explică:

Am discutat cu ea si am lamurit problema, ramanem la relatie strict de prietenie. Nu mai am absolut nici-o problema. Multumesc tuturor! happy