| Andrei178098 a întrebat:

Salut, va rog din suflet sa ma ajutati cu un sfat pentru ca sunt distrus.
Am o relatie la distanta cu o fata de vreo 2 ani si nu ne-am intalnit niciodata. Urma sa ne intalnim acum 1 an dar ne-am certat. Apoi ea a intalnit alt baiat, apoi a zis ca ma iubeste si s-a despartit de acel baiat. Doar s-au sarutat odata, el a sarutat-o apoi s-a despartit de el pentru ca nu voia sa il sarute. A zis ca ma iubeste, ne vorbeam zilnic, de cateva luni joaca un joc si a vorbit cu baieti de acolo etc dar nu ii are pe whatsapp sau altele, doar pe joc au vorbit. Eu stiam ca joaca acel joc si am intrebat-o daca vorbeste cu baieti si ea a zis ca nu. Am aflat uita du-ma in gmailul ei, am vazut un comentariu de la ea pe Youtube apoi am intrebat-o si ea mi-a zis ca a vorbit doar chestii de joc etc. De 1 luna zice ca nu ma mai iubeste si eu vreau sa ma duc la ea luna viitoare. Stiu ca e o relatie la distanta si nu merita dar vreau sa o intalnesc si ea spune ca nu vrea sa vin ca nu are asta in plan. Ce sa fac? Va rog cat mai multe raspunsuri. Si fete si toti. Nu mai pot sa mananc nu mai pot sa dorm, doar la ea ma gandesc.

Răspuns Câştigător
| LordCristobal a răspuns:

Lasă pe fata asta și găsește-ti niste activități productive de făcut.Fa sport, ieși la mișcare, citește cărți, investeste timp in hobbiuri care îți aduc bucurie în suflet și fă pași în cariera pe care vrei sa o urmezi.
Ah și nu îți mai fa relații la distanta, relațiile la distanță nu prea sunt sănătoase.
Nu ar trebui sa te împotmolești cu fata asta și ar fi mai bine sa te conmbini cu alte fete.

20 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Mai ales cand esti mai aproape de adolescenta decat de maturitate, e usor sa te aprinzi la cele mai mici semne, sa te indragostesti de fiecare fata care apare - tropaie hormonii si curiozitatea. Asa ca incearca sa te detasezi putin si sa realizezi ce anume iti place la ea, cu ce te -a facut sa devii atat de dependent fata de ea si daca acel/e lucru/ri nu il/le vei gasi maine la o alta fata, aleasa la intamplare.
Pentru tine ce inseamna a iubi? Doar acel sentiment de fluturasi in stomac? Acea adrenalina ca ai sansa sa i pe cineva? Sufletele celorlalti nu sunt obiecte, sa stii! Trebuie cunoscute si intelese in adancul lor, iar tu tocmai asta ai ca problema cu "aleasa" : nu o cunosti in adancul sau suflet, cum gandeste, de ce reactioneaza cum reactioneaza.
Cand vei cunoaste cu adevarat pe cineva si vei simti ca nu e doar impulsul, ci ceva special pentru ca (n motive), atunci vei vedea ca nu mai conteaza multe lucruri care, atarnau initial negativ, ci veti face totul ca sa mentineti scanteia. Tot ce va conta va fi faptul ca sunteti acolo, unul pentru celalalt, orice-ar fi.
Altfel spus, cand intra in functie rationalul, fluturii mor si trebuie sa stim sa gasim solutia de a reaprinde mereu o flacara acolo, in suflet si sa luptam impotriva geloziei, a aparentelor si a tuturor pidicilor ( vom face sacrificii pentru persoana draga).

| RAY a răspuns (pentru stef87):

Fetele cauta catelusi mereu

| darrio2007 a răspuns:

Daca fata nu te mai vrea, de ce insisti? Aia nu a fost relatie.

| RAY a răspuns:

Cu fetele nu ai ce discuta omule,ii trimiti o poza,fata ma placi ca viitor iubit nu ca prieten,catelus,daca va placeti reciproc va vedeti, repet nu vb cu fete,e pierdere de timp, nu ma vrei ca iubit pa, zona prieteniei, catelus, pierdere de timp

| Violleta2022 a răspuns:

Distrus, pentru ce?
Pentru o relatie online care nu a fost niciodata o relatie adevarata?
Hai sa fim seriosi, ca asta o stiu si copii mici, relatiile online sunt de flirt, de minciuna, de pierdere de vreme si cam atat.

| Violleta2022 a răspuns:

Maturizeaza-te un pic si cauta-ti o fata reala, in orasul tau, unde sa va puteti vedea si avea o relatie normal!

| mihai69 a răspuns:

Să-ți vezi de treabă.

| SilentRain a răspuns:

Ești toxic, nesimțit și chiar fără stimă de sine
Problema e la tine și gelozia ta
Nu găsesc rațiune in deducerile tale
Tragi niște concluzii aberante.
De la un comentariu pe YouTube și palavrageala pe un joc cu alte persoane și înșelat este un crater imens
De ce te-ai duce daca ea ți-a spus sa nu vrea sa te vadă?
Ce sens are asta?

| Andrei178098 explică (pentru SilentRain):

Nu vreau sa spun lucruri despre mine, as vrea sa te las pe tine sa iti dai cu parerea despre ceea ce sunt. Dar dupa comentariul acela pe Youtube spunand unui baiat de pe un canal care vorbea despre joc ca are o voce draguta si apoi el raspunzand " mersi ". nu stiu frate cum crezi, ma simt naspa rau pentru ca in relation asta nu am gresit cu nimic niciodata si nu am vorbit cu alte fete dar asta e viata...

| OldSoul a răspuns:

Revino-ti cu picioarele pe pamant si priveste situatia ta din exterior. La ce concluzie ai ajunge?
Eu zic ca ea a vorbit cu tine doar din plictiseala, doar sa treaca timpul.
Nu a intentionat niciodata sa te cunoasca cu adevarat.
Iar restul... Restul au fost doar minciuni.

| Emma30555 a răspuns:

Nu poți iubi pe cineva pe care nu l ai cunoscut în viata reala, nu l ai atins etc. Mie astea mi se par povesti pentru copii. Trăiește în real, socializează și încearcă sa cunoști o fata în mediul real, învață să trăiești, online ul e doar pentru pierdut vremea sau pentru a cunoaște pe cineva dar sa nu dureze luni pana te vezi cu acea persoana altfel e pierdere de timp, și de iubit nu poate fi vorba, voi iubiți ideea de iubire

| Goete a răspuns:

N-am citit tot ce-ai scris, doar na niciodata nu v-ati vazut.
Poate nici nu e fata, poate fi un barbat batran sau cine stie. In ziua de azi poti face poze sau videoconvorbire parand ca esti cine vrei

| Crackman a răspuns:

... nu te agata de ea. Pare rau dar este clar ca doar ti a pierdut timpul

| Eireann a răspuns:

Nu prea inteleg cum poti sa spui ca ai o relatie daca nu ai vazut-o fata in fata niciodata - asta nu e o relatie, este o joaca de copii ca sa treaca vremea. Nu e neaparat rau desi daca tu toata perioada asta eviti sa vorbesti cu fete (ca tu consideri asta "inselat") cand o sa cresti mai mare nu o sa stii sa abordezi o fata in viata reala, nu o sa stii ce sa vorbesti cu ea, etc.

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Ti-am mai raspuns la aceasta intrebare,nu prea mai ai ce sa faci decat sa te conformezi daca fata nu te mai vrea,asta nu este iubire,ai dezvoltat mai degraba o obsesie pentru ea, las-o in pace sa isi vada de viata ei si tu de a ta, ocupa-ti timpul facand ceva care sa nu te mai faca sa te mai gandesti asa mult la ea, dar sa nu te implici intr-o alta relatie pana nu esti complet vindecat de fosta, ca sa nu ai repercusiuni in viitoarea relatie sentimentala.Bafta!

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Pai dacă te iubește cu Adevărat Așa cum zicea ce căuta cu altul? Ce căuta cu gura un gura lui ăla?

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Ce fel iubește cu Adevărat dacă faci așa rahat? Nu există așa ceva când iubești cu Adevărat da cu Adevărată nu ai cum sa te duci satio tragi cu altul și sa vi sa spui te iubesc asa ceva nu există

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Stai departe de așa mizeri. Aia nu te iubește cu Adevărată. Si o sate înșele cu cine apucă.

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Și ce treaba are watapul ca aicia deja e prea de tot

| paul123paul123 a răspuns:

Du-te la Sfanta Biserica si ti se va schimba viata.