| bius123 a întrebat:

Salut! Vin cu o intrebare mai putin delicata si as vrea niste raspunsuri, dau funda!
Am facut sex cu prietena mea pentru prima data si din pacate pentru noi, prezervativul s-a rupt, adica cand am scos-o am vazut ca e rupt fix in varf si apucasem sa-mi dau drumul. am observat cand am scos-o ca nu era sperma deloc in varful prezervativului cum ar fi trebuit. Era si in cantitate foarte putina din ce am observat...Sunt sanse sa ramana gravida? ea mai are cam 5-6 zile pana la menstruatie! Ce probabilitate ar fi? Multumesc!

7 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Nu sunt sanse. Daca tot aveti relatie, e cazul sa treceti peste faza prezervativul, sa vorbeasca cu medicul ei ginecolog si sa aleaga metoda potrivita pentru ea.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca este inaintea menstruatiei, nu sunt sanse de sarcina.
Cat priveste ruperea prezervativului, incearca sa cumperi 1-2 masuri mai mici, pentru ca acela care s-a rupt a fost prea mare (larg) si s-a rasucit la maxim, pocnind.

| Emilian65 a răspuns:

Daca mai erau 5-6 zile pana sa vina menstruatia, sansele de a ramane gravida sunt aproape de zero.

| Goete a răspuns:

O intrebare ai putin delicata - esti sigur ca stii ce ai scris?

| Crackman a răspuns:

Ai sanse sa scapi destul de maricele

| Negoiu a răspuns:

Foarte, foarte mică! Nu se rămâne chiar atât de ușor însărcinată. Multe care vor copii și-ar dori asta! Dacă mai avea doar 5-6 zile nu era în perioada fertilă.

| User222456 a răspuns:

Foarte putin probabil. Daca are un ciclu menstrual regulat perioada fertila a trecut. Deci stati linistiti, spune i sa nu se stresezi, i ar putea întârzia menstruatia.