| RazvyUMB a întrebat:

Voi fi scurt si la obiect.
M-am indragostit de o fata prin martie 2011.Prin octombrie m-am gandit sa ii spun ce simt. I-am zis ca o plac si mi-a zis ca momentan place pe alt cineva.Acum am apelat la cea mai buna prietena a ei si mi-a zis ca momentan nu vrea nici o relatie. Este bine sa insit acum? Credeti ca as avea o sansa sa fie cu mine?
Ce as putea sa fac?

5 răspunsuri:
| Allex7 a răspuns:

Daca ea nu simte acelasi lucru pentru tine e mai greu, daca e cu acel baiat de mult timp si o face fericita degeaba insisti dar daca simti ca o trateaza urat te duci ii dai una in nas si devii eroul principal ea te va saruta etc. Putin comic raspunsul meu asa mi-a venit.

| Iulia26 a răspuns:

Eu zic sa astepti vreo luna. Poate ca a suferit o despartire urata. Cine stie? Totusi, o poti saluta si sa ii faci complimentelove struck. Dupa o luna o poti intreba daca vrea sa mergeti la un suchappy Bafta! ps: daca nu ai curaj, intreab-o pe prietena ei daca acum e dispusa sa iasa cu cineva macar la un suc

| EdiiThxoxo a răspuns:

Fa-o sa-si dea seama ca e importanta si persoana cu care ai o relatie. comporta-te frumos si tine-te dupa ea, fetelor le place sa li se faca, complimente big grin

| RazvyUMB explică:

Fata respectiva acum nu este cu nimeni.Prietena ei mi-a zis ca dupa ultima relatie nu se simte in stare sa mai aiba o relatie.Cum as putea schimba asta?

| DeathinVoGue a răspuns:

Ar trebui sa te bagi in seama cu ea, sa incerci sai fii intai cel mai bun prieten pentru a vedea ce e in sufletul ei mai exact si dupa aia sai demonstrezi ca meriti sa fie cu tine.sa o asiguri ca n-o sa mai sufere ...bineinteles daca esti in stare sa no faci sa suferehappy