| Trandafir99 a întrebat:

Salut. Voiam sa vad ce parere aveti despre situatia prin care trec acum… M-am despartit de prietenul meu cu care am fost impreuna aproape 3 ani pentru ca vorbea cu altele. A si iesit cu una, le-am citit mesajele si o alinta dupa doar cateva zile de vorbit. In trecut le-am mai scris altor fete, dar cum ele nu il bagau in seama continua sa vorbeasca cu mine. De cand a inceput sa vorbeasca cu fata care i-a si raspuns inapoi si cu care a iesit, a inceput sa nu ma mai bage in seama. M-a mintit ca s-a culcat cand de fapt a iesit cu ea. L-am prins ca scria mesaje cand am fost la o petrecere la care trebuia sa fim prezenti si am decis sa ma despart de el pentru ca si-a batut joc de mine. Mi-a spus ca e tanar, vrea sa se distreze, dupa 3 ani de relatie in care familiile noastre s-au apropiat si aveam toate sansele impreuna. Mi-a declarat dupa despartire ca urma sa imi zica ca nu mai merge relatia, daca trecea acea petrecere cu bine. Adica inca o minciuna. Totusi, eu ma gandesc intruna la faptul ca nu a tinut de fapt niciodata la mine cu adevarat si inca mai tin la el chiar daca m-a mintit. Ce sa fac?…

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Relatia v-a dovedita in astia 3 ani ca nu va potriviti, ca sunteti incompatibili sau ca nu te iubeste.
Evident ca el nu mai simte nimic pentru tine, daca a inceput sa flirteze si sa iasa cu alte fete.
Gandeste pozitiv: nu ai pierdut nimic, doar ai castigat experienta!
Altul! De data asta fii mai atenta ce alegi!

6 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Tot ce poti sa faci este sa incerci sa nu te mai gandesti la el. Nu merita afectiunea ta, iar daca se intampla cumva ca dupa o vreme sa se intoarca la tine cu coada intre picioare implorandu-te sa-l primesti inapoi, sa nu faci greseala de a accepta.

| Trandafir99 explică (pentru wildthing):

Multumesc mult pentru raspuns

| VoidEternal a răspuns:

"Totusi, eu ma gandesc intruna la faptul ca nu a tinut de fapt niciodata la mine"

Nu are niciun rost sa stai sa analizezi ce a fost de fapt. Crede-ma ca oricare ar fi realitatea, nu o sa te doara mai putin. Si daca te-a iubit cu adevarat si daca nu te-a iubit niciodata, lucrurile sunt la fel.

Ridica-te si mergi inainte cu curaj si fruntea sus.

| Marius22222222222 a răspuns:

Măcar gândești bine

| Trandafir99 explică:

Si totusi imi suna parintii sa ii intrebe ce mai fac ei, pentru ca se intelegea bine cu ei si ii ajuta, dar pe mine nu ma mai contacteaza.