| daviphi88 a întrebat:

Vrea sa ii cumpar un inel de logodna la prietena-mea si ma intereaseaza o metoda prin care sa-i iau marimea la deget, trebuie sa fie o surpriza.

6 răspunsuri:
| Crocaa a răspuns:

Salut.Ai putea cand va plimbati pe undeva sa-i cumperi un inel de pe la ceva stand si apoi cand nu il poarta pe acasa sa il "imprumuti".Nu prea vad alta metoda.

| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Vezi daca se potriveste la vreun deget de al tau...

| TRANSVERSAL a răspuns:

Pai i iei un inel de al ei si te duci si cumperi un inel cu aceeasi marime, sa fie cu piatra daca e de logodna, sper ca ti-am fost de folos

| CRISS69TM a răspuns:

Ce este mare lucru.iei mainile ei in ale tale, spui acolo ca ceva cum ca ce maini fine are, pe urma te pui sa compari, chipurile, palmele ei cu ale tale asa ajungi sa le intorci pe toate partile si ma gandesc ca sti sa apreciezi care deget de al tau este egal sau cel mai apropiat ca diametru cu inelarul ei.la mine a fost usor.succes.

| roxanagabriela a răspuns:

Buna intra aici si scoate la imprimanta acel intrument http://www.bijuteriiaur.ro/ring_sizer.pdf bafta multa;) sa va iubiti mult

| daviphi88 explică:

Nu are nici un inel si nu i se potriveste de la mine. Alte idei?