| AnonimZeus a întrebat:

Salut.Vreau opinii si la fete si de la baieti. Ma tot gandeam de ce fetele incep viata sexuala atat de devreme? de ce va uitati numai dupa baietii rai ce isi bat joc de voi? Dar in special de voi retardatilor de ce pacaliti o domnisoara si o bagati repede in pat sa va puteti lauda cu asta. Nu va ganditi la consecinte? O mica demonsteatie: tu azi deflorezi o fata, la 25 de ani vrei sa te casatoresti, cum te poti gandi cati au fost inaintea ta...
Acum o sa va cer sfatul, sunt adolescent, am avut mai multe relatii, m-am daruit acestora dar mereu am fost dezamagit. Fetelor nu va mai plac baietii romantici? Parca nu-mi vine sa cred ca am 17 ani si inca nu stiu sa sarut bine...
As mai vrea sa stiu parerea tuturor ce ar trebui sa stii inainte de a incepe o relatie sexuala.
In spatele unui anonimat se ascund mii de povesti, trairi si probleme pacat ca viata nu le da si rezolvari.
P. S. Nu vreau raspunsuri naspa sau te-ai trezit si tu acum. Dau si o funda.

Răspuns Câştigător
| Ana94 a răspuns:

Fetele îşi încep viaţa sexuală devreme ca să fie la modă, că-n ziua de azi virginitatea a ajuns să fie o ruşine. Dacă pe vremuri era foarte bine dacă o fată încă mai era virgină pe la 18 ani, era o dovadă că se respectă, azi, dacă o fată la vârsta aia este virgină, e considerată ratată, ciudată sau mai ştiu eu cum, astfel încât multe fete o fac doar ca să scape de "povară" şi să nu mai fie etichetate aiurea.

Şi să ştii că nu toate fetele se uită după băieţi răi. Eu, de exemplu, nu mă uit după din ăştia. Sunt o fire timidă, visătoare şi reflexivă, iar prietenul meu e la fel, e un băiat din ăla romantic de care vorbeşti tu aici şi, datorită lui, momentan sunt implicată în cea mai lungă relaţie a mea, chiar dacă ţine de 9 luni. Nici eu, la 19 ani, nu mă pot lăuda că sărut foarte bine. Înainte, n-am avut vreo relaţie mai lungă de 2 luni şi ajunsesem să-mi pierd încrederea în mine (care oricum nu prea exista), în băieţi, în relaţii, în tot. Asta e, până acum nu dădusem de un băiat romantic şi dulce, dădusem numai de băieţi care, după părerea mea, nu voiau decât sex (mai ales că eram virgină).

Înainte de a-ţi începe viaţa sexuală, ar trebui să te informezi înainte, adică să ştii la ce ar putea duce sexul neprotejat, să ştii cum să te protejezi şi ce metode sunt cele mai bune şi mai sigure pentru asta (pentru a evita o sarcină nedorită - în cazul fetelor - sau vreo boală).

Dacă toţi băieţii ar gândi ca tine, lumea ar fi un loc mai bun. happy

21 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Pe zi ce trece e mai rau. copila de 12 ani iti da lectii in ceea ce priveste sexul. cine e de vina? buna intrebare. tot ceea ce trebuie sa facem noi, e sa avem grija ca viitorii nostri copii sa nu ajunga asa. sa fim parinti buni.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DNSK):

Crezi ca ai vreo sansa? "viitorii nostri copii sa nu ajunga asa".nu parintrii sstrica copii, nu in mare parte. depinde de ce vede in jur si de mintea lui, poti fi tu cel mai bun parinte, daca pe copil il duce capu ca de la 15 ani vrea sex club si masina, tot nu ai ce face

| RAY a răspuns:

Sex for money, restul unt basme ca intrebarea ta cica de ce fetele de parca tu nu ai face cu una de 16 ani sex hai sa lasam ipocrizia ne plac fetele tinere ca sunt frumoase si arata super si ne exicta

| Radu284 a răspuns:

Si de ce exact este treaba ta ce fac fetele si baietii? Ti-a dat dumnezeu procura ca tu esti in masura sa judeci pe toata lumea? Ca esti tu administratorul judecatii divine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal sa nu intelegi cum functioneaza femeile si ce le determina sa-si aleaga partenerii.

Ce e foarte surprinzator e ca nu intelegi nici barbatii. E evident ca mentalitatea si romantisul tau se bazeaza pe slabiciuni iar "supararile" tale au, in realitate, ca si baza, frustrarea ca altii obtin ce tu nu poti obtine. Si e ok, nu suntem toti la fel si fiecare alegem alternative si ne schimbam in concordanta cu ele. Dar totusi, sa intrebi baietii de vor sa faca sex mi se pare autism.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fosta iubita cu care am fost mai bine de 3 ani impreuna, a avut pe unu inaintea mea.ea era cu 2 ani mai mare ca mine deci, la 17 ani la avut pe cocalaru asta. dupa am fost eu. ce sa zic, in ziua de azi nu ai prea multe asteptari de la altii. nu m-am suparat ca a avut pe altul dar cine stie daca zicea 10 poate muream, acum nu stiu. cum zice victor, peste 10 ani cand oi avea si eu 30, oi gandi altfel, mai ales cu sexul e cel mai folosit sport acum, nu o sa fie mare diferenta in 10 ani, astea pana la 20 de ani o sa aiba mai multi prin pat cu o diva porno

| Vektor a răspuns (pentru anonim_4396):

Aloo! nu am 30! laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vektor):

Ai mai putin?laughing lasa ca nu esti femeie sa iti para rau ca ti se da mai mult, nu?

| Vektor a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde
anii trec repede si cu ei vin regretele happy

acum 3 zile era prima zi de scoala, acum 2 zile eram la banchetul dintr-a 8-a, ieri era prima zi de liceu..azi am 28 ani.

traiti-va viata cat de bine puteti si nu o pierdeti aiurea happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vektor):

Oricum ai traio o sa fie regrete. daca nu ai avut bani in viata iti va parea rau ca nu ai avut aia aia ca nu ai facut aia aia, daca ai bani regreti ca nu ai avut parte de iubire sau ca nu le-ai facut pe toate sau vazut pe toate etc, nu e om care moarte 100% impacat

| Vektor a răspuns:

"cum te poti gandi cati au fost inaintea ta..." - nu am inteles ce ai scris aici?
adica ai vrea sa te casatoresti cu o virgina?

| VisionsofaGod a răspuns:

Din cate ai scris aici nu prea intelegi cum gandesc sau ce simt fetele.

| AnonimZeus explică:

Ana mi-a acordat 5 min pentru a-si scrie parerea si am inteles ceva.
Vektor nu neaparat cu o virgina chiar daca ai stii ca au trecut sute prin patu ei, ai mai lua-o de nevasta? Adica unii ar accepta, eu nu. As vrea ca aceasta chiar daca o facuse inainte sa regrete asta sa stie ca a facut o greseala. Odata ce ea repeta aceasta greseala de n ori te gandesti ca si in relatia voastra va fi la fel.
VisionSofaGod crede-ma ca stiu mai tot despre fete, mai ales comportamentul meu fata de ele, aici ma refer la fetele care-mi plac mie, nu tot genu de fete, pentru ca caracterul difera si asteptarile ei difera.
Pentru Radu nu am cuvinte, mai bine nu scriai raspunsul ala, esti penibil.

| TheKataGirl a răspuns (pentru AnonimZeus):

Mie mi se pare ca esti un baiat bun, dar nu cred ca esti in masura sa spui ca stii totul despre fete. Nici macar noi nu ne intelegem pe noi insine, daramite un baiat. Fetele se pot schimba foarte usor, sunt destul de complicate. Exact ca baietii. Tocmai din intrebarea ta reiese ca nu intelegi prea bine fetele. Fiecare e diferita. Nu putem si intelese sau cunoscute, deoarece nici noi nu ne intelegem pe sine.

| Vektor a răspuns (pentru AnonimZeus):

Nu m-ar deranja ca sotia sa fi fost cu mai multi inaintea mea, cu mici exceptii ca de exemplu sa nu fi fost carpa nimanui (gen hai fa dupa cotetz sa-ti dau o mu.).
dar daca te indragostesti orbeste de o fata care a mai fost cu 10 inaintea ta, atunci ce faci? o mai iei de nevasta sau nu?

nu stiu de ce, dar multi privesc sexul ca pe ceva rau. pana la urma, sexul, este ceva foarte frumos si foarte placut. mai ales cand se face cu persoana care iti place.

| AnonimZeus explică:

Ai dreptate, poate nu stiu totul despre fete dar stiu cum sa ma comport cu una. De unde pana unde ai ajung la concluzia ca eu imi doresc asta? Cred ca te-ai uitat prea mult la filme porno. Nu m-am gandit nici o secunda la asta cu toate ca as fi avut ocazia.

| AnonimZeus explică:

Vektor asta sta la preferintele fiecaruia. Mie nu mi-ar place o asa fata, o data ce a fost cu zece inaintea mea s-ar putea sa-si pastreze naravul... Cel putin asa vad eu lucrurile.

| Vektor a răspuns (pentru AnonimZeus):

Nu cu 10 toti gramada laughing)
eu sunt mai mare ca tine cu vreo 10 ani si sa zicem ca-mi fac o prietena de varsta mea si ea de la 16 ani a avut cate un prieten pe an sau poate chiar 2-3, relatii scurte rupte din varii motive. 15 prieteni si sa zicem ca a facut sex cu 10 si eu o iubesc de cad jos din picioare cand o vad, nu pot dormi noptile gandindu-ma la ea, etc etc.ce fac? ii spun ca a avut 10 barbati in pat inaintea mea si ca eu nu pot lua o femeie destrabalata?
esti inca tinerel, la 17 ani daca o fata ca a avut 10 in pat poate sa fie o problema la ai mei 28 chiar nu este happy

| AnonimZeus explică:

Poate ai dreptate sunt inca mic si nu realizez asta, poate odata cu maturizarea mea voi intelege si asta.

| AnonimZeus explică:

Am inteles ca nu cu 10 odata, 10 relatii diferite care au avut cel putin o partida.

| AnonimZeus explică:

Ray poate ca ai dreptate, toti ne dorim asta, doar ca unii ne gandim si la consecinte in timp ce unii o fac fara inhibitii.