| ionger a întrebat:

Salut vreau sa agat o gagica pe facebook cum incep ii spun buna ce faci si mai departe nu imi vine in minte nimic ajutatima pas cu pas

Răspuns Câştigător
| Irinα a răspuns:

Subiectele pe care le poti vorbi cu o fata sunt diverse: cum a trecut ziua de azi, muzicaa, filme, hobby, evenimente din trecut, situatii intrigante, copilarie, moda, haine, sport, stiri, actori de filme, emisiuni de la tv, despre ea, despre tine, despre prieteni, activitati comune, visuri, pareri, concluzii, timp, reviste, carti, scoala, despre adolescenta, etc etc etc. Despre orce poti vorbi daca stii cum sa o faci...

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ai nevoie de vrajeala, nu de replici laughing Dar iti spun din experienta proprie, fetele vorbesc pe facebook din plictiseala, fara ganduri serioase, si posibil sa-ti dea cu flit in orice moment.
Abordeaz-o face to face, sau macar afla-i numarul si sun-o, altfel nu faci nimic.

| trixiiie a răspuns:

„Hei bună, pisi. Vrei să te scot prin parc?
Dar mai întâi hai să îți pun o pungă-n cap."

| HDeNiSaR a răspuns (pentru trixiiie):

Să fii mai faşon! rolling on the floor

| Cupcake a răspuns:

Poti incepe cu un "buna, ce faci?" si in functie de ce iti raspunde trebuie sa ai grija ce zici in continuare ca sa nu iti dea cu flit. Daca vezi ca iti raspunde ok si nu in sictir o poti intreba ce pasiuni are, ce muzica asculta, daca are animal de companie. Dupa o sa decurga conversatia de la sine.