| mariusmihailescu24 a întrebat:

Va rog mult sa ma ajutati si sunt sigur ca sunt foarte multi in situatia mea! as vrea sa stiu cum sa agat o fata pe facebook, fara texte de cocalari gen ce faci papusa?, buna viata mea!, etc. Vreau sa stiu cum sa incep dupa ce ii spun buna "X"! ia o sa imi spuna evident buna iar apoi nu stiu ce sa o mai intreb straight face. CE ASI PUTEA SA O MAI INTREB ESTE INTREBAREA! MULTUMESC MULT!

5 răspunsuri:
| TrendyHedgehog a răspuns:

Simplu! Pe fb doar o intrebi chestii generale, te bagi putin in seama, daca vezi ca e interesata o intrebi daca vrea sa mergeti in parc/la un film/la un suc. bafta!

| LostHappiness a răspuns:

Pai ai putea sa ii dai like-uri la poze, iar daca ea ti le va da inapoi, sa ii multumesti. Mie personal mi se pare tare dragut cand un baiat se baga asa in seama. Apoi ai putea sa o intrebi la ce scoala invata, ce muzica asculta, ce pasiuni are... Chestii banale. Sper ca ti-am fost de ajutor, mult succes!

| ceaiuldetei a răspuns:

Să presupunem că cineva de aici, îți va da cele mai bune idei de pe lume, despre cum să faci să o "agăți" și să presupunem că și reușești să o faci, aplicând sfaturile primite.

Te-ai întrebat măcar o secundă, cum ai să faci să o ții lângă tine pe viitor? Sau te gândești să vii de zece ori pe zi aici pe site, ca să întrebi de fiecare dată care e următoarea mișcare?

Fii tu însuți. Fii cu bun simt. Fii manierat. Fii deschis. Nu spune ceva despre tine, ce știi că nu te reprezintă. Scoate-ți la iveală simțul umorului, pentru că asta este indispensabil.

Așa, ai să ai multe șanse să ții pe cineva lângă tine.

Dacă nu știi ce ai putea să o întrebi, sfatul meu e să te gândești la ce anume te-ar interesa despre ea.

Apoi, întreab-o ce ai să vrea să știi. Dacă te duci cu chestii fabricate, astea, mai devreme sau mai târziu, vor cădea și atunci... ai să ți-o iei mai tare și mai rău decât dacă te-ar fi refuzat din prima. : )

În cazul în care n-ai observat, sfaturile astea vin din partea unei femei care chiar vrea să te ajute. Depinde doar de tine.
: ) Succes.

| AnneRoseRock a răspuns:

Cliseu.
Asta s-ar parea ca e problema multor baieti.

E destul de simplu happy. Intreab-o ce mai face si apoi lucruri despre ea.
Arata-i ca esti interesat de ea. Fii sincer.
Nu o ingropa, totusi, in intrebari inutile.

Vorbeste frumos cu ea si las-o sa participe la conversatie.

Bafta! big hug big grin