| wanted1 a întrebat:

Salut
Vreau sa fac sex cu prietena mea.
Eu sunt virgin [15 ani] si ea e tot virgina [15 ani]
Pentru prima data ar trebui sa folosim prezervativ?
p.s. o sa doara? laughing)

Răspuns Câştigător
| AdelaElena88 a răspuns:

Parerea mea personala este sa mai asteptati..In primul rand fizic nu sunteti complet dezvoltati, iar psihic nici pe departe.Stati cuminti si nu va complicati cu sexul. Puteti face petting ( cauta pe internet) e mult mai sigur. Parerea mea e ca sunteti prea mici, poate daca erai tu ma experimentat, mai ziceam, dar asa...Mai asteptati, serios, chiar puteti sa o faceti, O sa fie trauma si pentru tine si pentru ea daca o faceti acum( cel mai probabil nici nu realizezi), pentru ca nu sunteti suficienti de maturi incat sa va asumati responsabilitatile.Te-ai gandit ce se intampla daca se sparge prezervativul si ramane insarcinata? Citeste pe net, nicio metoda contraceptiva nu este suta la suta sigura, cea mai sigura e abstinenta. Lasati naibii sexul, o relatie la varsta voastra trebuie sa se bazeze pe comunicare, afectiune, respect si sa cautati sa va dezvoltati impreuna: sa faceti multe activitati impreuna si daca veti trece prin toate incercarile dragostei, si veti fi suficient de maturi, veti ajunge si in punctul acela.Este parerea mea personala: consider ca sexul nu e pentru minori.Sunt de acord cu petting ul, insa ai grija cu cine il faci, pentru ca si acela prezinta riscuri( stiintific, daca practici sexul oral cu mai mult de 6 parteneri, creste riscul de cancer esofagian) Aveti grija, iubiti-va copilareste si bucurati-va de toate momentele si de copilaria voastra. Aveti suficient timp pentru sex, nu va stricati copilaria cu asta.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul vostru folosirea prezervativului este obligatorie. La aceasta varsta de obicei vaginul inca nu este complet dezvoltat deci probabilitatea ca dezvirginarea sa fie foarte dureroasa este inevitabila. Folosirea prezervativului reduce foarte, foarte mult intensitatea durerii resimtite, la circa 1/3 sau chiar 1/4 fata de durerea care se simte in cazul in care nu este folosit prezervativul. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Prima data este bine sa folositi prezervativul. La prima penetrare va va durea pe amandoi iar, apoi totul va fi o placere.

| danutzu96 a răspuns:

Eu zic sa mai astepti pana sa faci asta, esti prea mic.

| kandaraki a răspuns:

Mai bine cititi o carte impreuna, vizionati un film, nu aveti voi treba cu sexul, sunteti prea mici.

| dolceromania a răspuns:

Da folosiți prezervativ, dar tu că băiat ai mai multa răspundere știind că fetele in momentul dizvirginari are și o cădere psihica.

| xtjgfk a răspuns:

Pe ea da. pe tine nu! Ce iti recomand e sa nu sari ca animalu direct la treaba. Incearca sa fi tandru cu ea! Cat despre prezervativ ar fi indicat sa il folositit ca prima metoda.