| flavy7 a întrebat:

Salut Vreau sa stiu cum este la inceputul relatiei si daca rezista o singura relatie pana la casatorie?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Daca e iubire adevarata si implicare serioasa,atunci iubirea va invinge orice,dar iubirea duce la dezamagiri si suferinta, in ziua de azi rar lume serioasa, la inceput e atractia, iubirea, nebunia aia

| flavy7 explică (pentru RAY):

Eu inteleg asta mie imi este cam frica de o despartire acum depinde cat o sa reziste daca suntem facuti unu pentru altul

| RAY a răspuns (pentru flavy7):

Si mie la fel, imi este frica de asta, ai incredere in el?

| flavy7 explică (pentru RAY):

Pai sa spunem ca da dar vom vedea cat va rezista relatia noastra pentru ca pana la o casatorie si mai ales relatia sa tina 1 an sau 2 ani

| RAY a răspuns (pentru flavy7):

Daca e baiat serios de ce nu? va doresc multi anii impreuna

| flavy7 explică (pentru RAY):

Multumesc

| flavy7 explică (pentru flavy7):

Doamne ajuta

13 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Se intampla asta pe la 1900

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce trebuie o relație să ajungă mereu la căsătorie? Nu este o regulă, poți trăi cu acea persoană fără a-ți demonstra iubirea prin niște cercuri pe deget.
Este frumos, foarte frumos, acum depinde de amândoi dacă se implică la fel de mult, pentru a nu exista divergențe mai târziu.
Cât despre despărțire, poți tu să te despărți de n x, asta se întâmplă cu un motiv, acela că nu era persoana potrivită pentru tine și trebuie să încerci din nou și din nou pentru a ajunge la una cu care să poți să zici ''suntem făcuți unul pentru altul''.

| flavy7 explică (pentru anonim_4396):

Pentru ca eu nu vreau si nu imi doresc sa schimb iubiti vreau sa raman cu unu sigur toata viata daca ne intelegem foarte bine peste 1 ani sau chiar 2 ani se poate ajunge la casatorie dupa o relatie sunt unii care se despart este ceva normal intr o relatie dar nu vreau sa se ajunga la o despârtire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei să nu te despărți și să fii cu unul toată viața, păi na nu-i nimic rău în asta, dar nu ține de tine.

| catalynx a răspuns:

Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate: dragostea nu pizmuieste; dragostea nu se lauda, nu se umfla de mandrie, nu se poarta necuviincios, nu cauta folosul sau, nu se manie, nu se gandeste la rau, nu se bucura de neleguire, ci se bucura de adevar, acopera totul, crede totul, nadajduieste totul, sufera totul. Dragostea nu va pieri niciodata. " (1 Corinteni 13:4-8a)

Daca exista acest tip de dragoste intre voi, iubirea voastra va fi una placuta si lui Dumnezeu si el o sa va ajute foarte mult, insa iubirea adevarata trebuie sa treaca testul timpului, adica daca trec saptamani, luni si iubirea voastra tot rezista si tot asa e si nu si-a pierdut din calitati, atunci da puteti face acest pas la casatorie. In general cei care au interese, cei care nu au acest tip de dragoste, nu pot rezista in timp. O sa-ti las aici cateva articole sper sa te ajute

https://dragosteavasalvalumea.wordpress.com/......jumatatea/

http://altarulcredintei.md/......l-iubesti/

http://altarulcredintei.md/dragostea-falsa-si-consecintele-desfranarii/

http://altarulcredintei.md/......d-curatia/

http://altarulcredintei.md/dragostea-este-cu-totul-altceva-decat-sexul/

http://altarulcredintei.md/......re-iubire/

Sa nu fii atenta la titluri, ci la continut.

| BataieRuptaDinRai a răspuns:

La inceputul relatiei va faceti amandoi oral si va dati drumul unul pe fata altuia