| blackbird91 a întrebat:

Cat de corect am procedat ca am iertat urmatoarea fapta: am o relatie de 3 luni cu o fata care ar face orice pentru mine si chiar imi dovedeste asta, dar la inceputul relatiei mi-a spus ca a avut un iubit cu care a avut o singura relatie sexuala si apoi a lasat-o.Acum eu intrasem un pic la banuieli si tot intrebam daca asta a fost totul si imi spunea ca da. Dupa 2 luni si ceva intr-o zi am luat-o la intrebari si pana la urma s-a descarcat si mi-a spus ca a mai fost o data cu alt baiat o singura noapte doar o aventura fara sentimente fara nimic (nici macar nu i-a placut). A fost normal ce am facut? Se va mai repeta situatia? Vreau niste pareri sincere. Multumesc de timpul acordat.

13 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ce ai iertat de fapt, un lucru din trecutul ei?
Era dreptul ei sa nu vrea sa-ti spuna, nu existai in viata ei atunci!
Nu ar trebui sa te intereseze trecutul fetei pe care o iubesti, ci numai prezentul si viitorul.
Viata voastra, a VOASTRA, a inceput numai din momentul in care v-ati cunoscut si ati hotarat sa fiti impreuna.
Daca ea te iubeste sincer si vezi lucrul asta, nu te mai gandi la ce a fost, nu e vina nimanui, nici a ei, nici a ta.
Iubeste-o si fiti fericiti!
Sincer!

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Trecutul ilustreaza prezentul. Daca stii cine a fost stii cine va fi in viitor. O persoana se schimba greu, crede-ma. Daca gagicamea imi spunea asta mi se lua deodata toata dragostea cand stiu ce a facut straight face. NU am nici o GARANTIE ca nu va face asta din nou corect? Ar trebui sa fi mai atent la ce face si testeazo sa vada daca chiar e cuminte precum zice ea.Succes!

| blackbird91 explică (pentru DirectDinBerceni92):

Problema care m-a pus sa mai stau pe ganduri e ca toti prietenii si ei si ai mei sunt ca e o fata de treaba si care merita orice sacrificiu plus ca nu e nici una din alea care sa rupa cluburile si altele. E linistita dar na inca nu inteleg anumite lucruri. O sa vad eu pe viitor numai ca sper ca nu m-am inselat cand am luat decizia. Mersi mult de sfat.

| blackbird91 explică (pentru blackbird91):

Scuze spun*

| mona a răspuns:

O fata niciodata nu va spune adevaru in totalitate cand e vorba de relatii sexuale dar daca ti la ea, lasa trecutu sa fie trecut si vezi ce va fi in continuare

| Ana94 a răspuns:

Nu ştiu de ce te interesează atât de mult ce a făcut ea în trecut şi ce anume ai iertat tu. Acele contacte sexuale pe care le-a avut au fost în trecut, au fost înainte de a fi cu tine. Acum este cu tine, ar trebui să te procupe prezentul, nu trecutul ei. Atâta timp cât cu tine se comportă bine nu văd de ce să te superi pe ea. Acum doar viaţa voastră contează, nu ce a făcut ea cândva.

| DeeaMarry a răspuns:

Cred ca doar tu poti sa stii asta. Doar tu o cunosti.
Daca o iubesti si ai incredere in ea, continua relatia. Daca insa ai indoieli, nu cred ca mai are rost.

| alyzee a răspuns:

Bai frate sa mor si nu inteleg de ce sunt unii baieti grelosi pe trecut?! Ce a fost a fost, inca sa fii fericit si sa zici MERSI ca a avut doar doi fosti prieteni, ia zi tu cand ai inceput relatia cu ea erai virgin?
ps. bine ai zis greece ce e de iertat de fapt?!

| andreeagicu a răspuns:

Nu are rost sa stai sa rascolesti. Vrei sa ii gasesti nod in papura. Ocupati-va de prezent si viitor, nu conteaza ce a facut pana sa fie cu tine din moment ce voi aveti o relatie frumoasa.

| blackbird91 explică:

A recunoscut mi-a spus totul cum au decurs lucrurile si a recunoscut ca nu a putut pur si simplu ca sa nu ma faca sa sufar. Face orice mi-a spus ca poate jura in orice fel ca acesta e totul. Pana acum era un pic inhibata dar dupa ce mi-a spus e mult mai lejera degajata. Tot imi spune ca vrea o relatie f lunga cu mine si ca ar face orice.

| blackbird91 explică:

Momentan e bine si frumos. S-a deschis mult mai mult la suflet (inainte pana sa imi zica si asta era mult mai tacuta) si e ffff bucuroasa si tot promite diverse lucruri pentru ca i-am acordat a doua sansa.

| NewTroll a răspuns:

Oricine merita o a doua sansa, chiar daca pe prima nu a meritat-o...

| adela91 a răspuns:

Nu ai de unde stii ca nu se va mai repeta cum nu ai de unde sa stii ca o va mai face happyDupa parerea mea nu ai de ce sa ierti ceva ce nu are nici o legatura cu tine. Ideea e ca nu conteaza ce a facut in trecut daca se comporta oke cu tine in momentul de fata si iti arata ca ii pasa de relatia voastra. Poate ca nu ti-a spus tot adevarul pentru ca i a fost rusine sau i a fost frica ca o sa ti faci o impresie gresita.Toti avem micile noastre secrete.Nu lasa trecutul sa afecteze ceea ce aveti in momentul de fata. Bafta!