| love66 a întrebat:

Salut.Vreau sa va intreb daca a mai trecut cineva din fete prin asa o situatie referitor la menstruatie.Mie nu-mi vine in fiecare luna menstruatia,de ex: in luna ianuarie mi-a venit,februarie nu, martie da si aprilie iarasi nu...acum e inceput de mai si totusi inca nu-i.ce se intimpla in organismul meu oare? Tin sa mentionez ca am relatii intime,aici oare ar putea fi vorba de o sarcina? Sau dereglare de hormoni, etc?

6 răspunsuri:
| BonneLess a răspuns:

Este posibil sa fie tot o dereglare a menstruatiei, cunosc cazuri in care nu au menstruatie mai multe luni. Fa un test de sarcina daca nu v-ati protejat si daca iese negativ fa-ti un control, oricum medicii iti vor recomanda niste anticonceptionale bune pentru ca ele se ocupa cu reglarea menstruatiei si protejarea impotriva unei sarcini neasteptate. Multa bafta!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Mergi la medicul de familie.Iti poate recomanda ceva pentru reglarea ciclului.Si un anticonceptional-recomandat-il poate regla.

Răspuns utilizator avertizat
| UngUrU777 a răspuns:

Fa-ti un test! Pai a ejaculat in tine?

| love66 explică (pentru UngUrU777):

Nu

| UngUrU777 a răspuns (pentru love66):

Pai sunt mici sanse! Poate e asa cum spui tu dar tot e bine sa te duci la ginecolog! Sarcina se vede dupa 4 -5 saptamani