| Jorjicaboy a întrebat:

Salutare!
Ajutați-ma va rog cu o opinie/un sfat.
Am o relație de 1 an și 4 luni cu o tipa și cam am atins cu ea un subiect cam tâmpit, dar aparent important.
Recent ne-am certat deoarece eu ma simt cam neglijat datorită faptului ca ea nu dorește sa vina la mine acasă deloc, dar are pretenția ca numai eu sa vin la ea. Acest lucru e cauzat de faptul ca mama ei i-a spus ca "O fata nu merge niciodată la băiat acasă, ci băiatul vine la fata." Știu, pare puțin tâmpită discuția, dar e un subiect care ma deranjează, deoarece încerc sa o aduc și eu la mine in casa și sa o aduc printre membrii familiei mele.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Idei comuniste, invechite si stupide. N-ai ce sa faci daca asculta si adopta mentalitatea tampita a maica-si.

| RoCkKiD a răspuns:

Nu cred ca cererea ta e nerezonabila, impartiti timpul 50%, jumatate la tine, jumatate la ea. Nu e nimic anormal in a te deranja chestii care nu-s juste intr-o relatie insa trebuie sa discutati, daca tu lasi la tine in cazul asta unde lasa ea?

| Andreeush a răspuns:

Nu e normala. Daca ai fi locuit singur mai ziceam, ca parintii ei nu sunt de acord.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Mi se pare jignitoare atitudinea ei. Parca ai avea purici :/.
E clar ca nu stie sa te aprecieze si nici sa gandeasca singura.

| Plato a răspuns:

Te simti neglijat *din cauza*, nu datorita.
Ce varsta aveti?

| Jorjicaboy explică (pentru Plato):

20 eu, iar dânsa 18

| Plato a răspuns (pentru Jorjicaboy):

E dubios, dar in acelasi timp nu mi se pare o tragedie. Nu stiu daca exista o solutie, poate doar sa-i vorbesti mamei ei.

| EmmaSimona1323 a răspuns:

Vorbeste cu mama ei, spune-i ca dupa atata timo de relatie vrei sa iti cunoasca familia, ca e un pas important in relatie, ca ai ganduri serioase odata ce vrei sa o prezinti acasa.