| anonim_4396 a întrebat:

Salutare all,

Am si eu o problema mai delicata.
De un an sunt cu o fata de care m-am indragostit. Oricare alta fata nu ii poate lua locul in inima mea si nu m-as duce niciodata cu alta "chiar daca ea m-ar lasa m-as simti distrus", e singura in fata caruia mi-am deschis inima si i-am permis sa patrunda in viata mea. La inceput ne certam un pic dar treptat am ajuns sa ne intelegem si sa ne iubim. Ea gasea mereu motive sa ne certam dar imi spunea in acelasi timp ca ma iubeste si nu m-ar lasa niciodata " e si mai mare cu 1 an decat mine dar nu ma derajeaza doar pe ea", o cred ca are dificultati in viata si dese ori se descarca pe mine dar acceptam pentru ca stiam ca o sa se simta mai bine dupa.
Mai face anumite lucruri "in joaca" pentru ia gen ma trage de par sau chestii de genu si cateodata exagereaza si ma doare si asa ceva nu le-as fi acceptat din partea altei fete, dar ei nu pot sa ii ripostez, o iubesc enorm de mult si daca ar trebui sa mor pentru ia as faceo, daca as vrea sa o las nu as putea, inima mea nu ar mai bate. Astea fiind spuse sa trecem la problema : De obicei cand se apropie de perioada aia a lunii sau nu neaparat, stiti voi care, devine foarte energica si agitata, eu o inteleg dar imi doresc si eu sa stea doar langa mine nu sa ma muste sa ma ciupeasca etc. ieri de exemplu a zis ca nu face ceva si i-am zis ca daca nu face nu o mai sarut si ea z zis si ce daca is chiar m-am suparat dupa care ea tot incerca sa ma sarute dar nu am lasat-o si am plecat fiindk trebuia sa plec si sa ma intorc in de minute dar nu m-am mai putut intoarce... ea s-a suparat enorm si nu vrea sa mai vorbeasca cu mine, sunt extrem de confuz... Mereu incearca sa ma faca gelos, se uita dupa altii " doar se uita " doar ca sa ma faca gelos, in timp ce eu nu ii fac chestii din astea, daca as vrea m-as putea duce cu oricine altcineva dar nu vreau.
Cateaodata e exact asa cum vreau eu dar se schimba de la o zi la alta sad

Acesta e doar un rezumat la rezumat... daca ati inteles ceva imi puteti spune va rog o idee despre relatie!?

Răspuns Câştigător
| ralu_1668 a răspuns:

Complicat dar te inteleg si eu am un prieten de ceva timp dar noi avem si o varsta mai mare,pe care il iubesc enorm si stiu prin ce treci.te-ai lasat prea la mana ei si din aceasta cauza isi permite aceste lucruri,a vazut ca o iubesti foarte mult si isi permite orice, dar, asta nu inseamna ca nu te iubeste cred ca te iubeste si ea foarte mult.ute asa sunt si eu cu prietenul meu cateodata isi permine mai mult decat trebuie si eu la fel dar asta o face m doar pentru ca stim ca el nu m-ar parasi si eu la fel...am avut o problema foarte serioasa si i-am zis ca plec ceva timp sa se gandeasca la ce a facut si nu ma crezut si am plecat si de atunci ma respecta mai mult si crede-ma ce ai spus tu destpre iubire nu se compara cu iubirea mea pentru el e enorma.nu incerca sa o schimbi dar spune-i ce te deranjeaza si cu parere de rau o sa pleci ori de tot ori pana se gandeste ce are de facut,o sa vada ca stii ce vrei de la viata si o sa pari si mai hot, in schimb e foarte frumos cum ai descris dragostea ta mai rar asa baieti ''nimeni nu merita lacrimile tale, si acela care le va merita nu te va face sa plangi''

9 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Vorbeste cu ea deschid spune-i ce simti si askulto si p eahappy

| Ofiintă a răspuns:

Intzeleg c-o iubesti si nu vrei niciodata sa-i reprosezi nimic din cea ce face si tie nu-ti convine dar asta nu e o relatzie daca nu vorbitzi voi intre voi despre problemele voastre copilaresti laughing
pai daca nu te-a sarutat uh te-ai suparat dupa aceea si ea s-a suparat
Chiar vreti sa va dau nota laughing

| oCiudata a răspuns:

Iubirea voastra e ceva gen ''Dragoste cu nabadai'', dar nu conteaza asta.Incearca sa o intelegi si pe ea ca poate are probeleme si e destul de stresata sau poate asa este ea mai zburdalnica iar tu mai linistit. Daca spui ca o iubesti ar trebui sa ii accepti toate chestiile astea.
Sper ca te-am ajutat! Iubiti-va mult! Pa -pa!

| Mihaela111 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa vorbesti cu ea si sa ii explici ca unele gesturi te deranjeaza pentru ca tot adunand chestiile astea si nespunandu-i-le niciodata o sa ajungi sa te saturi intr-o zi si sa hotarasti sa cauti o alta fata iar ea nu va intelege motivele. Daca te iubeste cred ca va incerca sa mai reduca din aceste gesturi (dar asta nu insemna sa ii ceri sa se schimbe complet).

| XxLorexX a răspuns:

Nu ai spus ce varsta aveti, dar eu cred ca prietena ta e cam imatura si profita de faptul ca tu o iubesti atat de mult. O fata in toate mintile nu face sa sufere un baiat cum esti tu, mai rar astfel de baieti... Vorbeste cu ea si spune-i ca te deranjeaza comportamentul ei, daca te iubeste cu adevarat va incerca sa se schimbe.

| Loree_9580 a răspuns:

Sa sti ca faza cu gelozia o cred adica la mine e invers asa face prietenul meu laughing si recunosc ca ma deranjeaza dar nu am ce sa fac in fine. incearca sa vorbesti cu ea si sa ii explici ceea ce simti:*. legat de creturi "certurile trec, dar iubirea ramane" si nu uita ca daca nu te asculta si nu o intereseaza ii spui doar ca In iubire e nevoie de doi si vezi ce zicehappy

| fr334ever a răspuns:

Va multumesc pentru raspunsuri, dar tot sunt dezorientat... O stiu destul de bine si daca ii zic ca plec o sa zica nai decat ca si cum nu ar interesa-o fiindca e foarte orgolioasa nu se v-a mai intoarce! sad

| fr334ever a răspuns:

Sa zicem ca avem peste 18 ani!
Nu stium cum sa o iau, parca ar avea mai multe caractere, ba e gentila, ba e dura, ba deodata isi face multe griji si devina mai matura, are o fire enigmatica!

| fr334ever a răspuns:

Si mai este o problema. cand incerci sa discuti cu ea nu spune absolut nimic, daca intrebi de ce te-ai suparat zi ca nu e dar e, daca ii explici ce se intampla zice asa zici mereu sau raspunde doar cu nu vreau, asa vreau, uitea asa etc...