| Raulbucse2 a întrebat:

Salutare, am avut un act sexual cu o "matriomoniala" aceasta mi-a făcut oral fără prezervativ, doar "oral" fiind cu gura și nu știu cum m-a zgariat cu dintii. Credeți ca dacă a mai zgariat pe cineva sunt șanse de vreo boala anume?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca avea probleme îți spune ca face doar protejat, asa cred ca fac unele care-s bolnave, te mint la telefon ca o fac neprotejat și când ajungi acolo îți spune sa pui balonul, îți cauta ea un motiv. Nu mai dacă e bolnava grav psihic ar imbolnavi pe toată lumea, nu prea mai găsești prostituate proaste, cam toate-s versate. Când mai mergi la de astea nu mai apela direct la publo24, e posibil pe lângă boli sa îți iei și teapa, multe fura poze de la altele, în realitate arata ca moby Dick și în poza ca niste păpuși, te poate paste multe surprize.

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Herpes simplu,chlamydia,gonoree, ma rog, sunt mai multe boli pe care le poti contacta in urma unui act sexual oral neprotejat.
Inclusiv HIV...
Nu tin sa te speriu, dar mergi la medic si fa-ti analizele, e singurul mod in care afli exact ce-i cu tine si nici nu risti sa molipsesti pe altcineva...

Răspuns utilizator avertizat
| sadrian46 a răspuns (pentru Raulbucse2):

O să iese dacă faci analiza specifică de testare a fiecărei boli în parte. Dar unele nu apar imediat, unele
au perioadă de incubare de ani de zile. De exemplu la o prostituată la bătrânețe a început să îi răsune muzică în cap, datorită unui sifilis contractat în tinerețe. HIV este o scădere a imunității care se manifestă treptat chiar și după 5 ani de la infectare.

| greece12 a răspuns (pentru Raulbucse2):

Initial te asiguri de pericolele imediate, gonoreea, papiloma, herpes.Pe urma, din 6 in 6 luni, faci si un test HIV.
Toti ar trebui sa-l facem, macar o data pe an, cat timp suntem activi sexual.Chiar si cu partener unic.

| Violleta2022 a răspuns:

Sigur, toata sansele sa iei absolut toate bolile cu transmitere sexuala pe care ea le are. Si cum este vorba de o prostituata care-i obisnuita sa faca sex fara prezervativ, cu siguranta are destule boli pe care ti le-a daruit.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu de o boală anume ci de câteva zeci de boli care de care mai drăgălașe ca HIV, SIDA, sifilis, tuberculoză, turbare.

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa-ti dea si tie o boala de la altul.

| haileewatson a răspuns:

Inca un exemplu pentru care educatia sexuala e necesara in scoli...