| Chris98764 a întrebat:

Salut.
Deci am facut sex cu prietena mea, ei ii venise ciclul pe data de 18.04. 2016 si pe data de 22.04. 2016 am avut contact sexual, primul numar a fost cu prezervativ si am ejaculat in prezervativ, dupa am pus prezervativ pentru cel de al` 2 le-a numar am facut-o timp de 10 minute si n-am ejaculat, pentru ca incepuse sa aiba sangerari vaginale si ne-am oprit, mai tarziu dupa 30 de minute i-am facut un oral si am bagat-o in ea fara prezervativ am facut sex timp de 5 minute si n-am ejaculat in ea, asta fiind al 2-lea numar, dupa vreo 15 minute ne-am apucat iar de treaba si mi-a facut ea un oral si dupa am bagat-o iar in ea tot fara prezervativ si nici de aceasta data n-am ejaculat in ea. :3 Vreau sa stiu daca sunt sanse sa fie gravida :3 Multumesc de ajutor

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

O sarcina s-ar putea forma in urma unui sex intretinut in a 4-a zi a ciclului menstrual doar in cazul in care prietena ta are un ciclu menstrual REGULAT dar extrem de scurt de 21-22 de zile sau un ciclu menstrual NEREGULAT dar si foarte dereglat. Doar intro astfel de situatie poate incepe perioada fertila in a 3-a sau a 4-a zi de ciclu si sa apara o extrem de mica probabilitate de sarcina de maxim 3-5%. Trebuie sa stii ca dupa ejaculare intotdeauna ramane o anumita cantitate de sperma lipita de peretele uretrei care dupa 10-15 minute devine tot mai fluida si se scurge incet incet in timp in afara penisului. Acea sperma ramasa dupa fiecare ejaculare nu poate fi eliminata decat cu ajutorul unui jet continuu si puternic de urina. Insa in cazul tau posibilitatea de a se forma o sarcina nu poate apare in cazul in care lungimea ciclului este una normal.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, sunt sanse sa ramana gravida!
Intotdeauna dupa o partida de sex sau dupa o masturbare, ramane sperma pe canalul urinar care se scurge in vagin cu prima ocazie cand faci sex din nou.
Sansele de sarcina sunt mici, pentru ca nu era inca in perioada fertila, dar uneori, extrem de rar, ovulatia se poate produce pe ciclu sau imediat dupa ciclu.
Nu am inteles de ce totusi nu cumperi mai multe prezervative daca vreti sa veti mai multe numere, costa chiar atat de mult? Mai mult decat ar costa un avort, sau cresterea unui copilas?

| Emilian65 a răspuns:

Dupa doua acte sexuale neprotejate, este posibil sa fi ramas gravida.