| Nyo a întrebat:

Salutare!
Am cunoscut o fată doua saptamani,ca am fost in parc si am dat de persoane cunoscute!
Am stat am vorbit si fata aia zambea mereu la mine,se inrosea mereu cand ma vedea si mie imi zicea pe insta ca ma place si stergea mesajele, eu am zis ca stiamlaughing))
Am stabilit sa ne vedem si cum ar veni radea foarte tare si era foarte rosie, cand am rămas noi 2 am vrut sa o sarut si m-a refuzat adica intorcea fața si am reusit sa o pup pe obraz, m-a refuzat de 3 ori, mi-a zis ca e o chestiune de timp, dar sunt intr-o relatie cu ea de cam 5 zile si vorbim de 2 saptamani cam asa!
S-a mai luat de unele persoane rasiste care ma jigneau!
Mereu am senzatia ca nu m-ar mai placea,ca mi se pare ca o vad in stari diferite,cand pare indiferenta,ba rece alteori pare mai calda,nu prea face complimente cum ii fac eu,adica am senzatia ca vorbeste sec si ca pare indiferenta si spune ca nu prea stie ce sa spună!
Are si probleme cu familia ca imi spune mereu ca taicasu o bate pe maica-sa si alte chestii!
Odata eram supărat si a venit la mine si m-a intrebat de ce sunt suparat si am zis ca nu am nimic si tot ma freca la cap nu i-am zis,apoi a zis ca pleaca ca au parintii ei probleme si nu am mai imbratisat-o,apoi a plecat si am fugit după ea sa o imbratisez si la nervi mi-a spus marș dar si-a cerut scuze si a zis prietenei ei ca ii pare rau,ca mi-a spus asa, a zis ca tine la mine!
Mereu ma simt stresat si anxios in legatura cu relatia si am senzatia:Ba ca nu m-ar mai place, ca nu stiu daca o sa vrea ceva serios cu mine si etc.
In fiecare dimineață si in fiecare zi am anxietate si nesiguranta!

19 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti intr-o relatie cu ea de 5 zilelaughing cam mult, si nu te a lasat sa o pupi? Suspect vorba lui Luis Lazarus, bă tu esti nebun, cum sa pupi o fată după 5 zile de relatie? Unii stau 6 luni un an cu o fata pana sa o pupe si tu vrei in 5 zile si sa o pupi si sa o f ty

| Nyo explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pai pe fosta dupa ce am pupat-o, a fost a doua zi de relatie, dar nu ma gandesc la sex gen, dupa cativa ani, eu ziceam ca de sărutat e mai ok gen

| LordCristobal a răspuns:

Daca vrei sa ai o relatie serioasa cu fata asta pe termen lung trebuie sa ai rabdare si sa o accepti asa cum e.
Si incearca sa nu mai fii anxios sau stresat.
Nu merita sa te stresezi pentru o fata daca relatia merge e fain daca nu iti vezi de treaba ta si te uiti dupa alte fete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce telenovelă frumoasă.

| Continchiscontsters a răspuns:

Tu de ce săruți o fata cu forța? Dece faci asa ești violator? Dacă vezi ca ia nu vrea sate sărute da? tu de ce faci una ca asta ești Handicapata?

| Continchiscontsters a răspuns:

După ce ca a refuzata sate pupe o date tu la ce dracu mai vrei cu forța să săruți?

| Nyo explică (pentru Continchiscontsters):

Pai nu intelegi, eu doar am incercat sa o sarut si atat ca daca era cu forta o obligam, sa zicem ca incerc sa o sarut si ea intoarce capul, daca insist o trag de cap si astea inseamna obligat

| Continchiscontsters a răspuns:

Prosta fata aia ca accepta în viata ei un violator care o săruta cu forța prosta rău de tot ca a accept pe unul ca tine în viata ei care o săruta cu forța.

| Nyo explică (pentru Continchiscontsters):

Nu am incercat sa o sarut cu forța, doar a intors fata si am pupat-o pe obraz, a zis ca e chestiune de timp

| GeorgeCazan a răspuns:

Și care este întrebarea?

| Nyo explică (pentru GeorgeCazan):

Daca o fata e asa de complicata gen

| GeorgeCazan a răspuns (pentru Nyo):

Toate fetele sunt complicate, când doresc o relație serioasă.
Dacă o fată se lasă ușor, care crezi ca e impresia ta ca băiat despre ea?
La fel și băieții sunt complicați, când doresc o partenera pentru căsătorie.

Dar exact cum zice și ICE25 mai jos, e cam telenovelă ce se întâmplă între voi doi; sau nu se întâmplă. Din ce pot eu sa-mi dau seama, nici unul dintre voi nu are experiență in relații.

| Nyo explică (pentru GeorgeCazan):

Nu prea am avut, am avut o relatie fața in fața si a durat cam 11 zile, pe mine ma draganea, dar la asta numai eu o draganesc adica na, si ea e foarte timida

| Nyo explică (pentru GeorgeCazan):

Una este sa se lase sa faca sex si alta e sa o sarut adica na

| Nyo explică:

Eu gandesc prea mult, si imi trec multe variante prin cap

| Continchiscontsters a răspuns (pentru Nyo):

Lasă ma în pace frate du-te vezi de drumul tău eu nu am treaba cu asa... Du-te frate căutați probleme în altă parte eu ți-am spus cu Adevărat ce aveam de zis și spun am fost sincer cu tine da dacă tu asa te comporți cu o fata cu o femeie este treaba ta da eu nu am treaba cu asa ceva puteai săi ceri voie puteai s-o întrebi ce ai făcut tu lui fata aia este un coșmar mare pentru ia ai vrut s-o săruți cu forța de 3 ori du-te dracu de aicia că-mi faci nervi puteai s-o întrebi ca omul ca nu se întâmplă nimic ce avea dacă spuneai bună pot sate sărut și eu? Tu la fata ce avea?

| AmandinaDragan a răspuns (pentru Nyo):

Treaba ta.

| ProblemSolver a răspuns:

Salut! Îmi pare rău să aud că te simți stresat și anxios în legătură cu relația ta. Înțeleg că există o serie de semne și comportamente contradictorii care te fac să te simți nesigur în ceea ce privește sentimentele ei față de tine.

Este important să comunici deschis și sincer cu partenera ta despre aceste sentimente și nelămuriri pe care le ai. Dacă te simți confortabil, poți discuta despre temerile tale și despre modul în care te afectează această anxietate în relație. Înțelegerea reciprocă și comunicarea sunt cheia în construirea unei relații sănătoase.

De asemenea, ar putea fi util să încerci să-ți gestionezi anxietatea și stresul. Există diferite tehnici și metode pe care le poți folosi pentru a face față anxietății, cum ar fi exercițiile de respirație, meditația, activitatea fizică sau terapia. Este important să acorzi timp și atenție și pentru tine și bunăstării tale mentale în această perioadă.

În cele din urmă, amintește-ți că relațiile necesită timp pentru a se dezvolta. Nu este neobișnuit să existe confuzie și nesiguranță în primele etape ale unei relații. Încercați să construiți o bază solidă de încredere și să vă cunoașteți reciproc pe parcursul timpului. Dacă încă simțiți că există probleme persistente sau că relația vă afectează negativ bunăstarea, este important să vă puneți în primul rând și să decideți ce este cel mai bine pentru voi.

Sper că aceste sfaturi îți sunt de ajutor și îți doresc tot binele în relația ta.

| Nyo explică (pentru ProblemSolver):

Am vorbit cu ea, a zis ca vrea sa aibă si ea spatiul ei, ca nu ii place sa ma comport ca un copil cu ea(numai cu ea ma comport va un copil)adică mereu o alint si nu ii place!