| Alex a întrebat:

Am cunoscut o fata pe internet. Aceasta fata e foarte religioasa si e crestina ortodoxa. Relatia mea cu ea este alcatuita din 3 etape si e regula ei. Uite etapele: 1. amic - prieten, 2. prieten - prieten, 3. cuplu. Dupa spusele ei, noi suntem etapa a 2 - a, adica prieten - prieten. Ne tinem de mana, ne imbratisam, ne sarutam pe obraz si pe gura. Nu vrea sarutul frantuzesc si relatii sexuale inainte de casatorie. Nu are nicio parere despre sex protejat dupa casatorie. Mi-a zis ca sunt prietenul ei si ma place. Mi se pare putina ciudata, dar nu ma deranjeaza. Ea mi-a zis ca mama ei sa ma invita la ea acasa, dar ea a zis ca nu e momentul potrivit ca sa ma invita la ea acasa acum. După mine, zic că suntem cuplu. Ce spuneti? Ce parere aveti?

19 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Spalata pe creier de religie, daca nu esti in aceeasi situatie trista ca ea cauta ti alta.

| Doub a răspuns:

Dacă tu o iubeşti şi o accepţi, ăăă, care e problema?

| mentholinks a răspuns:

Păi da, deja sunteti un cuplu.

| Oana92 a răspuns:

Eu zic ca fata e putin intr-o ureche. Ma amuza oamenii care isi planuiesc chestiile astea si se tin de niste principii usor stupide, dar ma rog. Probabil ca si ea crede ca sunteti un cuplu, iar daca pentru tine e ok asa foarte bine. De curiozitate, cati ani are si cat de mult o influenteaza parintii in religiozitatea ei exagerata?

| Alex explică (pentru Oana92):

Are 31 ani si nu stiu cat de mult o influenteaza parintii ei.

| e1xtz a răspuns (pentru Alex):

Deci, eram in pat si n-aveam cum sa cad, nu stateam chiar pe margine.
Poate ai gresit ordinea cifrelor si are 13 ani, deoarece undeva pe acolo imi imaginam ca are cand citeam...hai 16.
Stiu eu de ce imi place situl asta, ori gasesti fetite de 13 ani care intreaba de pastila de a doua zi, dupa ce au facut neprotejat, ori cazuri din astea bizare.
Oamenii sunt minunati, mereu surprinzatori.

| Lawliet14 a răspuns (pentru Alex):

E ok, e mai curata decat marea majoritate. Nu e curva ca altele.

| Doub a răspuns (pentru e1xtz):

Nu pot să cred că tipa aia chiar are 31 de ani. thinking

| Oana92 a răspuns (pentru e1xtz):

Cam la asta ma gandeam si eu... laughing Ma rog, eu as fi spun nebuni, nu surprinzatori laughing

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Alex):

Daca esti absolut sigur ca ordinea cifrelor care indica varsta ei este cea corecta ma opresc fara sa-ti raspund. NO COMMENT!

| Oana92 a răspuns (pentru Alex):

Mna, nasol, ce sa zic. Ideea e ca daca pe tine nu te deranjeaza, e ok. Dar eu ma intreb cat timp nu te va deranja....Sa te plimbi in parc si sa te saruti pe obraz e ok, in...prima luna de relatie sa zicem. Dupa jumate de an, 1 an, doi, iti va mai conveni situatia?

| Jessica007 a răspuns (pentru Alex):

Situatia sta altfel in cazul asta daca are 31 de ani.Inseamna ca vorba ta s-a lasat influentata prea mult de parinti si deja a devenit o obsesie pentru ea chestia asta sa ramana virgina pana la casatorie.In ritmul asta te va pierde daca te va pune sa astepti prea mult dupa ea.Acum depinde de voi.Bafta!

| raluk27 a răspuns:

Hai ca pe-asta cu sexul inainte de casatorie o mai inteleg...Dar cu sarutul, care e problema?
Daca te decizi la un moment dat sa ai o familie cu ea, ia-ti gandul ca o sa faci sex in post, lunea, miercurea, vinerea, sambata si duminica. Numai zilele de marti si joi sunt pentru sex (daca e ortodoxa practicanta in adevaratul sens al cuvantului laughing
Nu mai zic ca duminica de duminica si de sarbatori, o sa fiti la biserica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca are 31 de ani ar trebui sa-i pupi doar mana!

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Parerea mea este ca tu esti ciudat, nu ea. Ce e frate cu prostiile prieten-prieten, om-animal, masina-avion... wtf?

Sa-ti zic pe romaneste, ii bagi limba in gura, o prinzi de fund, ii zapacesti mintile si nu exista asa ceva, e ceva imaginar... e deja a ta

| dragodana a răspuns:

Salut! Oamenii cand au dezamagirii cauta confort in religie.E posibil ca ea sa fi suferit o dezamagire in dragoste si acum sufla si in iaurt.Cauta in trecutul ei.
Mama ei te invita pentru ca ea spera sa o vada maritata cu tine.
Poti sa fi cu o persoana care are bagaj emotional?

| Jessica007 a răspuns:

Da,ma rog.Ea este pe principiul sa ramana fata mare pana la casatorie.E clar ca te place de asta sa nu iti faci nicio problema.In schimb daca o iubesti trebuie sa fii dispus si sa o astepti pana atunci. Daca relatia va ajunge la acel nivel bravo voua.Nu vrea sa te invite deocamdata acasa la ea pentru ca vrea sa va cunoasteti mai bine, sa stie care sunt adevaratele tale intentii.Bafta!

| DarkCrina a răspuns:

Noi de unde sa stim daca sunteti sau nu intr-o relatie. Exista o scala de masurare?

| BibiMilano a răspuns:

O relatie se bazeaza si pe o viata sexuala dar daca tu o iubesti si ai rabdare cu ea e totul ok