| Chiuerti a întrebat:

Ce parere are Biserica crestina/ortodoxa despre sarutul intre fete?

6 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Mie-mi place să văd două fete cum se sărută. De fapt, oricărui bărbat îi place. Mai bine aşa decât să văd o gloată de creştini care îi pupă mâna popii... mână cu care doar el ştie ce a făcut.

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Biserica e prea incuiata ca sa considere lucrurile normale.

| cryssu2008 a răspuns:

Daca ar fi sa vorbim la modul general, sarutul nu este pacat. Dar dupa cum se stie, de la sarut se trece in pat, pentru a se evita astfel un pacat mai mare, cred ca din acest motiv sarutul intre fete/baieti este considerat pacat!

| ioana12345 a răspuns:

E clar ca este pacat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nemilosule? auzit-ai de sarutul fratesc? e de alta natura decat cel in care-i sugi limba celuilalt sau iti intoarce cu ea mancarea din stomac.fa o diferenta.chiuerti? sarutul fratesc,care se practica pe obraji cand se intalnesc frati si surori in credinta, e una.iar mozoleala, ca la colt de strada intre adolescenti e alta treaba.aia e pacat.