| AndreeaRoxanaBZ a întrebat:

Am fost părăsită dupa o relație de un an de zile in care locuiam împreuna, fostul meu iubit, deși îmi vorbea mereu de cât de tare ma iubește, a decis sa ma părăsească din cauza ca aveam diferite certuri de la bani și ca uneori ridicam vocea la el, cel puțin asta spune el. Mi-a spus ca nu ma mai iubește ca înainte, ca a rămas doar o simpatie.Pur și simplu și-a facut bagajele și m-a lăsat. Menționez ca nu am multe posibilități financiare, mi-a spus ca s-a ascuns timp de doua săptămâni intenția, și ca acum decizia este definitiva. Iar eu, de ieri, plâng și nu mănânc nimic. Chiar nu stiu ce sa fac, nu am foarte multi prieteni, adică nu am mai deloc pe cineva in care chiar sa am încredere ca pot vorbi.Nu înțeleg cum poți părăsi pe cineva căruia ii spui zi de zi ca îl iubești. M-am milogit, am plâns, am facut cam tot ce face o femeie care iubește in momentul in care este părăsită. Dar degeaba. Ce as putea face in cazul asta?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Nu ai de ales. Il uiti si iti vezi de viata ta. Te reorganizezi, faci ce iti place, te ocupi de tine, iti schimbi aspectul, te ocupi de corpul si sanatatea ta. Iti faci prieteni, te distrezi. Se pot face multe si cu bani putini.
Si niciodata sa nu te umilesti in fata cuiva care nu te apreciaza. Nu rezolvi absolut nimic, dimpotriva il faci sa fie si mai hotarat si sa nu regrete nimic.
Mai sunt si alti baieti pe lumea asta.

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Doar sa mergi inainte.
Cine iubeste sincer si din inima nu pleaca oricat de greu ar fi.Problemele se rezolva in doi, dar el ori s-a saturat (ai exagerat tu, te-ai comportat urat), ori pur si simplu nu te iubeste si a ales calea mai simpla.Adica sa se descotoroseasca de tine ce ii aduci datorii si probleme.
Ori si-a gasit pe altcineva, ori a gasit o alta oportunitate de ai fi bine.Indiferent care ar fi motivul tu trebuie sa te resemnezi si sa te gandesti ca barbatul acela pe care tu il iubesti nu a vrut sa te ajute, nu a vrut nici macar sa te scoata si pe tine din prapastie si pe urma sa plece.Te-a lasat in mocirla si s-a dus ceia ce denota ca ori nu te mai iubeste de mult, ori nu a facut-o de fapt niciodata.
Eu cand m-am despartit de fostul am facut-o dupa 8 ani de relatie, dar nu inainte de al ajuta, de a sta langa el pana e bine, sanatos si pe picioarele lui.Am asteptat pana sa isi ia casa, masina si sa fie bine si pe urma am plecat, nu l-am lasat ingropat in datorii si sa fug.Asta e iubire si ar trebui sa casti ochii sa nu mai suferi degeaba, sa mai ai un strop de demnitate si sa te aduni.Ai familie, ai parinti cerele ajutorul pana iesi din impas si dupa fi o femeie puternica.

| ywar a răspuns (pentru Freya1):

Deosebit, imi place cum gandesti!

Răspuns utilizator avertizat