| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, am o foarte mare dilema, dar si o problema in acelasi timp. Eu si iubita mea avem 23 de ani amandoi si de 3 luni am inceput sa facem dragoste si in ultimul timp nu stiu de ce, dar mi se intampla sa ejaculez dupa cateva minute, mi-am cerut scuze de la ea, dar ea zice ca nu e problema. In problema asta a mea ceea ce ma deranjeaza e ca imi dau drumul prea repede si nu mai pot sa o satisfac cum trebuie. De vreo 2 saptamani nu am mai facut nimic si cam tot de atunci ne vedem cam 2-3 ore pe zi.
In seara de 1 mai ne sarutam si la un moment dat imi zice: "Lasa pe alta data, ca daca ma aprinzi nu are cine sa ma stinga" si ea vorbeste uneori prin metafore. In seara aia cand mi-a zis asta stateam si ma gandeam oare ce ar vrea sa zica cu asta. Mai ales pentru faptul ca stam, petrecem din ce in ce mai putin timp impreuna si cand vine vorba de saruturi sau de gugiuleala se retrage. Mi-e frica sa nu cumva sa isi caute pe altcineva. Oare e posibil sa nu mai fie atrasa de mine? Sau cum as putea sa scap de problema asta a ejacularii rapide? Ca e prima data in viata mea cand patesc asta in 5 ani de cand mi-am inceput viata sexuala

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este normal ce ti se intampla, deoarece esti incepator si nu te poti concentra. Cu timpul, situatia se poate schimba, daca ai rabdare si te opersti, atunci acnd vezi ca-ti vine
In orice caz, ca sa te aiguri ca si fata simte ceva si nu ramane intotdeauna frustrata si nesatisfacuta, incepe cu ea, cu un preludiu foarte bun, manganind-o si sarutand-o peste tot, apoi, produce-i un orgasm clitordian ( degetul sau limba) ca sa se excite la maxim si sa fie pregatita de sex, ca atunci cand urmeaza penetrarea, sa simta si ea placere.
Este evident ca nu i-ai obtinut nici macar un orgas clitoridan, daca ti-a spus ca nu are cine sa o stinga.
Da, in final isi va cauta pe altcineva, daca nu-ti dai interesul sa incepi cu ea si sa-ti dai silinta sa o satisfaci, macar clitoridian, daca vaginal ocirum nu poti, acum.

| mihai69 a răspuns:

Soluții la ejacularea prea rapidă - spray cu lidocaină sau prezervative durex mutual pleasure. Sau o vizită la urolog. Ori ambele.
Cât despre „... nu are cine sa ma stinga" - sincer? Sună nașpa rău de tot. Ce naiba, tu n-ai degete, limbă, vreo chestie ce poate fi folosită „în loc de"?!? pe bune?!?

| Plato a răspuns:

"Lasa pe alta data, ca daca ma aprinzi nu are cine sa ma stinga" - Ce ordinar. laughing
Pentru mine, replica aia ar fi fost motiv suficient de "la revedere".
Tu fa cum consideri.

Mergi la medic pentru problema aia. Dar asta nu schimba cu nimic ce face ea, mie-mi pare mizerabil.

| Irinel15123532 a răspuns:

Asteapta pana la casatorie, relatiile sexuale in afara casatoriei sunt condamnate de biblie, nu va jucati cu asa ceva.

| Johny94c a răspuns (pentru Irinel15123532):

Mai lasa-ma cu prostiile tale ca esti fanatic rau de tot si pun pariu ca esti neoprotestant

| Irinel15123532 a răspuns (pentru Johny94c):

Nu sunt, sunt crestin ortodox. Ceea ce ti-am spus nu tine de fanatism religios, scrie in biblie, ai fi stiut daca ai fi citit-o.
Exodul 20:14
Să nu preacurvești.

Matei 5:27 Aţi auzit că s-a zis celor din vechime: Să nu preacurveşti. Dar Eu vă spun că oricine se uită la o femeie ca s-o poftească a şi preacurvit cu ea în inima lui.

1 Corinteni 6:9
Nu știți că cei nedrepți nu vor moșteni Împărăția lui Dumnezeu? Nu vă înșelați în privința aceasta: nici curvarii, nici închinătorii la idoli, nici preacurvarii, nici malahii, nici sodomiții,

1 Corinteni 6:18
Fugiți de curvie! Orice alt păcat, pe care-l face omul, este un păcat săvârșit afară din trup; dar cine curvește păcătuiește împotriva trupului său.

Efeseni 5:3
Curvia sau orice alt fel de necurăție, sau lăcomia de avere nici să nu fie pomenite între voi, așa cum se cuvine unor sfinți.

Draga prietene, curvia este un pacat grav in biblie si Dumnezeu il condamna, dar Dumnezeu este bun si iarta, cere-i iertare pentru pacatul asta, si asteapta pana la casatorie, Domnul te iarta din dragoste, stiu ca este greu, dar El va fi langa tine si te va intari si te va ajuta. Nu te judec, doar iti arat ce spune biblia, Domnul nu vrea sa traim in pacate, El vrea tot ce este mai bun pentru noi, si ne vrea doar binele, citeste noul testament. El te iubeste si te iarta, dar opreste pacatul, pe viitor te va afecta, si cel mai mult afecteaza relatia ta cu Dumnezeu, cere-i sa te mantuiasca si devino copilul Lui.

| Johny94c a răspuns (pentru Irinel15123532):

Esti tu ortodox cum sunt eu papa de la Roma. Ai un limbaj de neoprotestant

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Saruturile si gugiulelile sigur nu o incanta : Incearca sa te relaxezi, ejacularea precoce e de ca esti prea stresat de obicei si mai ales in timpul actului.
Prietena ta vrea sa fie penetrata ftuta calumea si tratata ca a tare. I-a pastile daca trebuie,

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Salut,hmm..Nu ai fi singurul cu problema asta! Mai stiu pe cineva care avea aceiasi problema. Incearca sa iei o pauza de la sex pana cand ai nevoie neaparat poate asa rezisti mai multlaughing altceva nu stiu sincer ce sa zic ca is fata multa bafta

| Cristiaanandrei a răspuns:

Ffs
Sexul nu e totul intr-o relatie si daca e atunci e o relatie proasta
Ok daca zici ca e prima data cand ti se intampla incearca sa te masturbezi intr-o seara apoi dimineata apoi la o ora inainte sa o faci cu ea(ai grija ca e posibil sanu ti se mai scoe daca te masturbezi inainte de a o face) daca tot te tine cateva minute (2-3) e o problema ai putea cauta ajutor la doctor sau ai putea incerca diverse pastile asemanatoare cu viagra. Daca te tine 10 minute cred ca e normal daca te atrage ea foarte mult.

Acun sa trecem peste capacitatile tale sexuale. Daca stii ca nu o potu satisface sexual cu penisul macar incerci in alte moduri? Ai degete ai limba. Fai un oral de jumatate de ora (nu glunesc jumatate de ora) sau pana iti ia ea capul dintre picioarele ei si te pune sa o bagi si apoi faceti sex chiar si 5 minute si poate sa isi dea drumul. Cauta pe net cum sa faci un oral mai bun ce fel sa faci un preludiu mai bun etc.

Si daca sexul nu o satisface macar ai compensat pe celelalte parti? Se simte iubita are atentie o faci fericita?

| Johny94c a răspuns (pentru Cristiaanandrei):

Ea mereu imi zice ca se simte bine cu mine si e fericita in relatia asta

| Cristiaanandrei a răspuns (pentru Johny94c):

Stii majoritatea oamenilor ca tine incearca sa repare ce nu e stricat. Tu singur iti faci probleme in capul tau. Crezi ca nu e fericita vrei sa fie si mai fericita fa ceva in privinta asta. Dai mai multa atentie iubeste.o mai mult dui flori etc

| George73829 a răspuns:

Prin acele vorbe de pe data de 1 Mai e clar ca zicea faptul că sa nu ii faci chef de sex deoarece nu poți să o satisfaci cum trebuie. Este foarte posibil ca sa își caute pe altcineva.
Încearcă să te masturbezi, iar după câteva minute să te masturbezi din nou, sa vezi daca durează mai mult de a doua oara. Dacă nu, du-te la o farmacie si intreaba dacă au ceva medicament în legătură cu problema ta. Stai calm, nu este nicio rușine.
Dacă funcționează asta cu masturbare înaintea sexului, când este sa faceți sex du-te până la baie si da-ti rapid o l**a.
Fa asta cat mai rapid până nu își găsește pe altcineva, femeile în general au nevoie de sex pentru a reduce stresul si alte chestii.

Bafta!