| takennnn a întrebat:

Salutare!
Am o problema. am inceput clasa a 9 a la alt liceu fata de care am facut 5-8. Cred ca din a 2 a saptamana, am inceput sa plac o colega. dar foarte tare. In clasa sunt vazut super bine, m-am acomodat super repede.
Vorbesc destul de mult cu acea fata, ii mai dau tag in chestii dragute pe Facebook, m-am atasat de ea; ma gandesc mai mereu la ea.
Dar totusi nu mi prea da semne asa mari ca si cum m ar placea. cum pot sa o fac sa capete incredere in mine, si de ce nu, poate sa ma si placa?
E naspa sa fii intr o relatie cu o fata din clasa, stiu asta, dar o plac foarte mult, nu pot sa renunt la ea.
Funda

Răspuns Câştigător
| GazzaRecordsRo a răspuns:

Aici este vorba despre atractie fizica, ii place cum arati te place, nu ii place cum arati atunci nu te place.
nu, nu e naspa sa ai o prietena din clasa ta, din contra este foarte bine pentru ca poti vedea tot ce se intampla cu ea in pauze, dar risti sa nu mai acorzi atentia necesara orelor.
ai doua variante : ori o pierzi, vine altul mai destept si ti-o fura
: ori este barbat si ii spui ceea ce simti pentru ea, daca te accepta fericire, daca nu o sa apara sentimentul de contradictie, o sa te frustreze acest gand pe care-l are si o sa risti sa rupi si relatia de prietenie cu ea.

| takennnn explică (pentru GazzaRecordsRo):

Exact! asta e si problema. macar prieteni sa fim, iar daca nu o sa fie reciproca treaba, nici macar asta n o sa mai fie

| GazzaRecordsRo a răspuns (pentru takennnn):

Propun : sa analizezi bine fata ( intai o vezi ca pe o posibila prietena - dupa posibil cel mai bun prieten ), vezi ce ii place, pasiuni comune, cum te priveste, cat de mult de cauta. cand e ceva sigur ii spui sentimentele tale.

4 răspunsuri:
| ShamelessQboy a răspuns:

Fiind cu ea in clasa, ai multe șanse si ocazii sa va apropiați si sa va cunoașteți, totul va fi reciproc!

| mirceadinica a răspuns:

Miri pute a ****