| Xulescuu a întrebat:

Salutare, am o problema foarte intortocheata. Acum ceva timp am fost cu o tipa 5 luni. M-am despartit de ea ca mi-a gresit destul de rau, am pastrat legatura acum vrea sa ne impacam, dar de cateva zile vorbesc cu o tipa care e de varsta mea, ( 17 ani ) iar cea care am fost 5 luni e mai mica ca mine cu 2 ani ( 15 ani ). Acum. ispita e mare, nu stiu ce e de facut, daca merita o a doua sansa, sau daca pot incepe ceva serios cu fata de 17 ani. Vorbim zilnic prin mesaje, si mi-a dat oarecum de inteles ca ma place. Acum, voi ce ati face in locul meu, tin sa precizez ca a mai avut pe altcineva tipa de 15 ani intre timp. Daca vreti detalii ma intrebati, poate ma puteti ajuta cu un sfat prietenesc. Am descris situatia asa in mare, n-am detaliat-o, s-au intamplat mai multe cu tipa de 15, gen certuri din orice prostie si na. acum cu cea de 17, intr-adevar nu e sigur dar nu vreau sa-i propun sa iesim pana nu ma gandesc bine ce am de facut ca nu vreau sa joc la doua capete. Nu vreau sa imi spuneti " Fa ce simti " daca stiam ce sa fac nu mai va intrebam pe voi. Bafta.

Răspuns Câştigător
| UngUrU777 a răspuns:

Chiar BAFTA! In locu tau as luao pe aia de 17 e mai mare mai matura aia mica e in fantezia ei te va duce iar de nas! Na acuma tu stii mai bine povestea intreaga, aleia mica sti cat o duce si cum mintea! Da zic ca aia de 15 nu merita!

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ca sa nu te poti hotari, inseamna ca ambele ocupa cam acelasi loc in sufletul tau.
Ceea ce inseamna ca fata de 17 ani a castigat un loc important in sufletul tau, chiar si fara sa fiti intr-o relatie!
Realizezi ca sentimentele vor creste si mai mult, alaturi de ea, daca va implicati intr-o relatie, ai sansa sa fii foarte fericit!
In timp ce cu fata de 15 ani, cred ca ai atins deja punctul culminant, nu ai ce sa astepti mai mult decat ce a fost...
Tu hotarasti, dar cred ca fata de 17 ani e cea mai indicata alegere.

| onasis1961 a răspuns:

Unde ai scuipat numai linge.Cum tia gresit prima data, tot asa va gresi iar.Incepe o relatie noua si gata.Ce e nou e Nou!

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Nu cred ca mai are rost sa te intorci in trecut. Sunt sanse mari sa nu mearga relatie, sa nu mai simti aceleasi lucruri. Eu zic sa te intalnesti cu fata de 17 ani, vezi cum e, daca o placi sau nu, daca vrei sau nu sa fii cu ea si iei o decizie. Asa cum am spus, nu cred ca ar trebui sa te intorci la fosta ta. Ce te face sa crezi ca de data asta va fi diferit?

| NnDWtf a răspuns:

Alege-o pe cea de 17 ani, e mai matura, poti avea o relatie de durata cu ea. Aia de 15 ani habar nu are ce vrea din cate am inteles.

| kiduţa18 a răspuns:

Deci cand e de ales intre trecut si viitor tu ce alegi? Te intorci in trecut sa suferi, cand stii ca acea persoana e la fel si ca nimic nu o sa se schimbe? Si ca o sa fie aceleasi certuri, totul o sa fie la fel...Sau poti sa incerci ceva nou, sa imbratisezi viitorul sa lasi trecutul in urma.Eu am o vorba unde scuip nu mai linghappy Si oricum cand ai de ales intre 2 persoane, daca era sa tii cu adevarat la prima a doua nu mai existahappy... Sper ca ti am fost de ajutor!

| Xulescuu explică:

Inteleg dar. daca tipa de 17 poate nu vrea, poate asa se comporta ea in general ( dragut ) si se afla si la cealalta ( se cunosc intre ele ) n-o sa raman cu niciuna...

| Xulescuu explică:

Mda, e povestea mai complicata, multumesc tuturor pentru ajutor. Nu pot sa va dau la toti funda ca v-as fi dat.