| anonim_4396 a întrebat:

Salutare.
Am putina nevoie de ajutor, mai ales din partea fetelor.
Imi place de o fata de clasa a 10(eu is a 12) si vreau sa'i spun ca o plac. dar cum? am adresa eu de facdebook si de messenger.
Cred ca ar trebui sa ma duc intr'o pauza si sa'i spun:
Buna, na numesc x si de ceva timp te plac, intr'un timp am crezut ca e o simpla reactie, dar cu cat trece inca o zi, imi este si mai dor de tine. Uite astazi dupa ore, sau intr'o alta zi as dori sa iesim prin oras...
Si daca zice nu... ii voi multumi findca mi-a dat curaj sa-i spun, pentru ca nu vroiam sa regret dupa...
Ce credeti despre citat? pur si sipmlu asa mi-a venit in minte acum.
Sa o abordez altfel?
Astept pareri cat mai multe.multumesc frumos

7 răspunsuri:
| rox13yy a răspuns:

E dragut,dar eu cred ca ar trebui doar sa te bagi in gasca ei de prieteni,sau sa o sal pe mess si tot asa sa continuati discutia cu tot felul de nimicuri,si dupa propune-i sa iesiti la un suc.
apoi astepti sa vezi cum va evolua relatia, nu trebuie neaparat sa ii sp ca esti indragostit de ea, daca e sa fie va veni totul de la sine.bafta si sper ca te-am ajutat.aa apropo :cand iesi cu ea la un suc, ofera-i si un trandafir si pe pariu ca isi va da seama ce doresti de la ea

| Binevoitor a răspuns:

Salut

Imi pare rau sa te dezamagesc da nu e bine ce faci. :)
1. Nu ii spune din start ca o placi, "Sti imi place de tine, te iubesc". Daca faci asta ii te oferi pe tava, ea nu va gasi nimic interesant la tine, esti ca ceilalti. Trebuie ca la prima, "infatisare" cu ea sa pari interesant, sa te vada interesant, ca sa isi doreasca sa se mai intalneasca cu tine.
2. E ok sa o abordezi da nu in felul acela, fi mai jmecher arata-i ca ai incredere in tine. Du-te langa ea si baga-te in seama mai amuzant. De exemplu daca esti in pauza si e o fata mai frumoasa, care e dorita de mai multi baieti du-te si spune-i "Sti te-am vazut de acolo din colt si ma gandeam... Ca daca se mai uita multi baieti la tine ar trebuie sa facem aici un stand sa vindem bilete", din start e ceva amuzant, interesant o faci sa rada, sa se simta bine. De acolo continui sa vorbesti cu ea, o intrebi cum o cheama, ii spui in ce clasa esti. Priveste-o in ochi nu te uita in jos fi alfa, fi hotarat. Idea e sa nu faci ca restul. In timpul acela cand vorbesti cu ea atinge-o de mana, pe spate, asa o faci sa se simta insiguranta, creezi atractie prin atingere(kino). Cere-i numarul de telefon daca te refuza intreab-o "Nu ai cunrent acasa?".

Conteaza f mult atitudinea, uite aici un articol:
http://www.succesdublu.ro/ghid-de-atitudine-pentru-barbati/

Daca reusesti sa ii iei numarul de telefon, vorbeste cu ea cat mai putin la telefon, arata-i ca ai viata ta si ca ai altceva mai bun de facut, asa o faci sa se intrebe "Uare ce imi lipseste sa ii atrag atentia". Dupa ce vb cu ea la tel max 2min(in care iti stabilesti intalnirea) tu inchizi primul. Sa nu fi disperat, sa nu o pui deasupra nivelului tau, sa nu o crezi "printesa" odata ce e deasupra nivelului, o sa pici din ochi ei. La ce fata iar place sa stea cu un baiat care e sub nivelul ei, adica un pambalau? Nu ii cere aprobare fi sigur pe tine. Daca o sa te plimbi cu ea pe strada nu o intreba, "Trecem strada?" tu esti brabatu trebuie sa arati ca sti ce faci, ca ai incredere in tine. Ii spui "Hai sa trecem!".

Sunt multe de invatat. Daca nu iti va iesi cu ea, probelma e la tine nu la ea, trebuie sa exersezi mai mult. Abordeaza cel putin o fata straina pe zi ca sa inveti, sa treci peste emotii si sa comunci.

Multa bafta!

| DanutSsZza a răspuns:

Citatul thumbs up super big grin, si pe mess si pe facebook, baga'te ca ea in vorba.Nu trebuie neaparat sa-i spui in fata citatul acela.Se poate si pe mess, ca nu la toate fetele le place ca baiatul sasi arate barbatia. Parerea mea... Funda?:*

| Tinusikk a răspuns:

Messul si facebookul nu cred ca sunt o idee buna))
fetelor le place cind le spui in fata.iti arati barbatiatongue
dar de citat e super.imi place mult=)
chiar asa si sa-i spui ok?
baftaa=*
eu cred in tine=)

funda=*

| r3spectt a răspuns (pentru Tinusikk):

Multumesc frumos, sper sa iasa bine cat de cat!

| oliviaaa a răspuns:

Ascultama un pic nu trebuie prin mesaje mess faccebok nici nu te gindi trebuie sa-i spui in fata ideea ta este excelenta ) mult mult succes!

| ciwpix a răspuns:

Sincer mi se pare ciudata faza cu"de ceva timp te plac.etc"eu zic sa te bag in seama cu ea. Spune'i glm, fa-o sa rada non stop:]]asta adora fetele cel mai mult. Apoi cu timpul dai de banuit ca o placi nu ii spune direct ca altfel o sperii si o sa zica ca esti vreun disperat:]]Succes:*