| Winners10 a întrebat:

Salutare. Am sa zic o mica problema. Cand eram mai mic (14-16) ani nu aveam nici o problema ca sa intrubin vorba cu o fata, sa vorbesc cu ea. Acum pot spune ca am asa o teama(mult spus teama) sa intru in vorba cu o fata sa ii spun ca o plac si restul... nu prea stiu ce sa vorbesc cu ea. Ceva sfaturi ma puteti ajuta

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil cand te vei satura de singuratate, vei invata sa deschizi si gura si sa vorbesti cu o fata.
Subiectele sunt cu milioanele, de la vremea zilei la mancaruri preferate, calatorii, carti citite, obiecte preferate, studii, politica, geografie samd.

| Emilian65 a răspuns:

Lasa frica, timiditatea si intra in vorba cu fata care iti place.

| Andreeush a răspuns:

Să lași timiditatea, fii mai îndrăzneț.
Dacă îți doresti ceva luptă.

| noname2021 a răspuns:

In primul rand fa-ti curaj si intra in vorba cu ea,daca ti prea rusine sa o faci fata in fata incearca prin mesaje,nu poti sa ii spui din prima ca o placi,trebuie sa vorbiti mult,sa incepeti sa iesiti prin oras,ca subiect de discutie o poti intreba despre visele ei, despre ce isi doreste, sa iti spuna mai multe despre ea, incepi sa spui si tu de ale tale, poate gasiti ceva comun intre voi si asa incepe totul. Dupa usor usor poti sa ii faci si o marturisire daca ea da semne ca te-ar placea.