| Winners10 a întrebat:

Cum sa intru in vorba cu o fata de care imi place? Sa ii spun direct ca imi place de ea? Sau cum sa procedez? Sunt o fire putin mai timida in aceasta privinta. Cand eram mai mic nu aveam aceasta "problema". Ma puteti ajuta va rog?

Răspuns Apreciat de Editori
| 1Anonymous2 a răspuns:

Spune-i direct, e cel mai usor, intreab-o daca are prieten? sau daca ii place de cineva, apoi intreaba ce sanse ai avea? Eu asa fac, decat sa stau toata ziua sa ma gandesc oare ce o sa zica, oare cum sa o abordez, sau alte vrajeli, direct e cel mai bine, daca iti zice ca nu e pregatita sau ceva, e clar, nu vrea o relatie cu tine si e un Nu, daca iti raspunde cu un raspuns pozitiv, stii si tu mai departe, o scoti in oras, la pizza, sau orice alt ceva.

3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

O inviti undeva, numai cu tine; cofetarie, pizza, cinema; asta in traducere inseamna ''imi place de tine''.

| Plato a răspuns:

Exact, ii spui direct.

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Esti bărbat, iar tu trebuie să fii îndrăzneț. Dacă tu ești timid ca bărbat, ea cum mai e ca fată? Fă tu primul pas, prin gesturi mici o poti face sa inteleaga ca o placi, si probabil si ea simte la fel dar nu are curajul sa spună. Daca esti chiar atat de timid, spune-i pe un site de socializare... Numai bine!

| Winners10 explică (pentru Carinaaaaaaaaa):

Pai nu ne cunoastem personal. O stiu doar de pe Facebook insa am mai vazut-o si prin oras.