| Anonimous77 a întrebat:

Salutare. Am si eu o intrebare care ma macina de cateva zile incoace. Dupa o zi de la menstruatia prietenei mele am facut sex neprotejat. Eu tin minte sa-mi fi scos organul afara inaintea ejacularii iar aceasta convingere mi-e intarita si de faptul ca am simtit cum a picurat (pe mine). Insa vreau sa elimin orice dubiu. Ciclul ei a durat 6-7 zile. Tin sa precizez ca dupa ejaculare actul sexual s-a incheat si ca dupa noaptea aceea, ziua urmatoare mi-a spus ca putin, dar putin de lichid menstrual i sa scurs din vagin.

Sunt speriat si as dori un raspuns care sa ma ajute sa trag o conluzie. Si de astfel ce as putea face pentru a impiedica rezultatele nedorite. Multumesc.

12 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Dupa terminarea ciclului e posibil sa ii mai curga o zi sau doua sange.e normal.iar ca sa stii pe viitor in caz ca vei avea dubii sa isi cumpere postinor 2 ( pilula de a doua zi_ de la farmacie

| Anonimous77 explică (pentru katy):

Dar acum nu sti cumva ce pastila pot lua? Dupa 4-5 zile?

| katy a răspuns (pentru Anonimous77):

E prea tarziu postinor 2 se ia in maxim 72 ore si oricum nu sunt niste pastile care se iau cand ai chef ca sa zic asa, pentru ca iti pot deregla organismul, de aceea se si numeste pilula de urgenta, ca sa o administrezi doar in caz de urgenta desi la tine nu vad sa fie cazul deci stai linistita nu ai nimichappy

| Anonimous77 explică (pentru katy):

Si daca era totusi in timpul ciclului? Pt ca a 2 zi mi-a zis ca i sa mai scurs putin.

| katy a răspuns (pentru Anonimous77):

Nu patesti nimic stai linistita, sunt sanse minime nu te speria ca nu ai de ce

| Anonimous77 explică (pentru katy):

Am cumparat si o pastila EllaOne care a luat-o cam la 105 ore, termenul fiind de 120. Sper sa fie bine sad

| katy a răspuns (pentru Anonimous77):

Nu cunosc pastilele astea, nah ia-le pentru siguranta ta dar eu cred ca nu era nevoie si ca tot le-ai luat sa ai grija sa nu faci abuz de contraceptionale pentru ca iti poate deregla sistemul hormonal

| butterfly27 a răspuns:

Dupa 4-5 zile nu prea mai sunt ce pastile sa iei. Cele obisnuite sunt 48 maxim 72 de ore.Dar eu totusi nu cred ca sunt sanse sa fi ramas insarcinata. pupici

| Zeref a răspuns:

Daca atunci ii trecuse menstruatia poti sa-ti dai drumu in ea 10 litri ca nu ramane. Daca tot la perioada era, atunci e nasol.Cand simti ca e momentul si urca lichidul atunci e bine sa o scoti, nu cand mai are putin si sare.Deoarece atunci cand iti urca, cateva picaturi sar si nu le simti, pentru ca simturile tale sunt concentrate asupra jetului final.Dar in timpul sexului lichidul este impins usurel in sus, numai ca nu iese deoarece nu are presiune.Eu nu prea stiu ce sa-ti spun. Daca esti sigur pe tine tind sa cred ca ea te pacaleste sa vada cum reactionezi in cazul in care ai lasa-o insarcinata.Doar daca esti sigur. Daca nu i-a aia de urgenta si bagai-o pe gatlaughing.La menstruatie nu se face sex mai baiete ma.Iti place sa fii uns de sange? Ii poti sugera sa-ti faca sex oralwinking.Zi-i si tu ca e mai igienic.Nimic nu stiti.

| andreeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Nu poate ramane gravida, numai daca tu te-ai abtinut de la sex1-2 luni, atunci sperma ta este foarte fertila, iar oricum sperma ramane in vaginul unei femei 9 zile, dupa menstruatie in 6-7 zile ea devine fertila, dar daca tu nu esti fertil nu e nici o problema. nu iti face griji!

| AmaToaRea a răspuns:

Sexul in timpul menstruatiei nu esti o solutie contraceptiva happy sunt sanse sa fi ramas insarcinata datorita lichidului pe care il elimini tu si contine spermatozoizi. oricum sansele sunt foarte mici 5-10% din cate stiu eu!

| Anonimous77 explică:

Ce pastile pot cumpara? Actul a avut loc in 29 aprilie si a continuat in 30 desi nu sunt sigur ca a continuat dupa ora 12 noaptea.