| Pustiul551 a întrebat:

Salutare,am si eu o mica problema. Problema ar fi ca, ma masturbam cam 1 data pe zi, nu stiu daca e exces sau nu insa de cateva zile simt ca nu mai e aceea pofta la fel de mare ca inainte happy, nu am facut-o de vreo 3-4 zile, am cautat pe net si am gasit cate ceva insa nu sunt lamurit in totalitate, e vreo boala? e grav daca ma masturbez odata pe zi? ce as putea face acuma. Funda happy

Răspuns Câştigător
| sayWhaaat a răspuns:

1 data pe zi nu e in exces.
Eu am avut perioade in care nu m-am masturbat cu saptamanile, pentru ca pur si simplu nu am simtit nevoia.
Dar o sa-ti revii, crede-ma.

7 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Sa iti cauti o prietena, e mult mai palpitant si mai excitant, de unul singur nu are nici un haz, de aia te-ai plictisit

| grab a răspuns:

Nu e nicio boala.
incearca sa nu o faci totusi in fiecare zi.

| AlexeHellsing a răspuns:

Probabil ți-a obosit mâna... caută pe cineva s-o facă în locul tău și o să-ți revină pofta.

| ElyNix23 a răspuns:

Hei.
Nu e bine să te masturbezi. Dacă te masturbezi de acum, atunci când vei avea o prietenă nu vei mai simți același lucru, iar ea va fi nefericită că tu nu ești satisfăcut.
Masturbarea nu este o boală, stai liniștit. Provoacă dependență, însă dacă renunți de acum te vei "vindeca".
Ieși pe afară și caută-ți o prietenă. Îți va plăcea mai mult.
Succes. Ceao! :*

| Acidulat_Suculete_1996 a răspuns:

Monotonia fiecarei zile te plictiseste,incearca sa iti faci prietena,sa o mangai pe cur, pe sani apoi iti revine pofta dar rar, apoi esti pregatit si de sex, bafta prietenie, sper ca te-am ajutat

| Baterie69 a răspuns:

Incearca cu picioru

| DeeutzaMicutza a răspuns:

Cautati pe cineva...si o sa te distrezi minunat! happy