| Crackman a întrebat:

Salutare.
Buna, pentru doamne / domnisoare.
Treaba sta in felul urmator, eu fiind din pacate intr-o relatie de scurta durata cu o virgina de 23. Imi face viata destul de complicata cu o atitudine du-te vino.
Am zis sa ii acord 3, 4 luni. Dar situatia sta ca vrea, urmatoare secunda se razgandeste iar vrea (nu ma refer doar la sex ci si la alte atingeri sa dau un exemplu ).
As dori o parere, de rabdator sunt dar nu nelimitat. Sa stau... sa astept.
Inainte sa zic, ca da imi place de ea este ok dar are o fire foarte timida si enervanta. Nu ii reprosez nimic si incerc incet, incet sa o dezghet.
Voi ce ati face in situatia actuala?
Eu am 24, cu ceva foste relatii.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Emma30555 a răspuns:

Dacă îți place de ea mai ai un pic de răbdare. Încearcă sa o cunoști. Cert e ca o fata de 23 de ani chiar dacă e virgina dacă te place cu adevărat nu ar trebui sa aștepți prea mult, dar depinde și cum te porți, trebuie sa simtă ca are încredere în tine, sa simtă ca o placi cu adevărat și tu la fel, aștepți dacă simți ca te place cu adevărat. În mod normal lucrurile astea vin de la sine. Dacă nu ești îndrăgostit de ea, și nu simți ca e o relație profunda, nu mai sta cu ea, nu are rost sa o faci sa sufere

19 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Sugestia mea este sa o lasi, nu e de tine iar tu nu esti de ea.
Foarte bine ca nu vrea, probabil ca te simte.
Du-te, prietene, la alta mai pe mintea ta, daca tu consideri ca relatia inseamna doar sex, iar până atunci esti doar "rabdator", adica nu vezi nimic in relatia ce o ai acum.
Parerea mea e ca ar fi mizerabil din partea ta sa o spurci degeaba.
Nu te mai intalni cu fete cu demnitate, daca tu vrei parasute.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti mai interesat de sex si tavaleala, cauta-ti alta, care sa-ti ofere ce vrei.
Dupa cum vad, tu nu pari intersat de o relatie platonica de iubire si nici indragostit lulea nu pari.

| Sofer a răspuns:

La 23 de ani destul de greu sa obti ceva. daca e incuiata la minte nu ai ce face. cauta una care nu e virgina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din moment ce nu ai lucruri bune de zic despre caracterul ei, ce crezi?
Pari cam disperat in ochii ei, tu crezi ca daca ii pui mâinile pe ea o sa reactioneze bine, ca virgina? Trebuie sa fie atasata de tine 10\10 pentru a te lãsa.

| mihai69 a răspuns:

Zău dacă nu merită să scoți organul și să-l iei la labă în fața ei, poate pricepe că ai și tu o limită...

| Crackman explică (pentru Plato):

Ce sa zic, nu este ca nu imi place de ea sau ca nu vreau o relatie serioasa. Doar ca eu fata de ea am ca tot omul nevoia de detensionare. Cert este ca nu vreau doar sa o spurc happy dar iti multumesc pentru parere. Sexul este destul de important intr-o relatie.

| Crackman explică:

Ei bine aici este dilema.
Ca si chimie, caracter si simt al umorului sunt foarte asemanatori. Nu prea as dori sa renunt ( multe incercari cu altele ) si nu au fost chiar pe placul sau ele au mai considerat unele ca nu mergea.

| sofisis a răspuns:

Pai raspunsul ti l-ai dat inca de la inceput : "intr-o relatie de scurta durata" ...chiar daca are 24 de ani, psihic e la acelasi nivel cu una de 15 care e virgina. Nu se grabeste sa faca sex dupa cateva luni. Vrea sa stie ca pentru partener virginitatea ei este la fel de importanta ca pentru ea. Pentru tine nu e. E o corvoada. Te simte si d'aia reactioneaza asa. Nu crede ca daca te lasa sa o atingi te mai opresti si decat sa te aduca in starea de blue balls si reprosuri din partea ta, prefera sa evite cu totul.

| Plato a răspuns (pentru Crackman):

Prietene, nu m-am nascut ieri.
Astea cu iubitul si relatia serioasa păstrează-le pentru cine te crede.
Te interesează doar beneficiile, nu o iubesti pe ea, ci ce-ti poate da. Daca o iubeai intr-adevar, nu ajungeai sa intrebi asta aici.
Cat timp pui problema de a o lăsa, e imposibil s-o iubesti. Esti doar libidinos.
Subscriu si spuselor aneimaria50. Faptul ca nu o iubesti e usor demonstrabil: daca ramane invalida, ii cad dintii si parul, face 100kg, o mai iubesti, scumpule?

| Crackman explică (pentru Plato):

Acelasi lucru te pot intreba si pe tine. Daca femeia cu care ramai face 3 guse si mai stiu eu ce. Nu ai nimic de zis.
Ok am primit raspunsul si parerea ta.

| Plato a răspuns (pentru Crackman):

Pai poti sa ma intrebi, raspunsul e da. Indiferent de situatie, n-as lasa-o vreodata, ca nu pentru fizic o iubesc.
In schimb, tu nu mi-ai raspuns. Zi, ai mai iubi-o in conditiile alea?

| Anca32 a răspuns:

Ideea este ca poate a citit și ea ca prima experienta sexuala poate fi neplăcută gen sa sângereze, sa ii aducă o sarcina nedorita etc. Bine asta depinde de persoana.Voi băieții sunteți mereu nerăbdători în partea asta sexuala dar nu ai de unde ști de ce nu vrea. Ar trebui sa discuți cu ea deschis, alta modalitate nu vad

| Crackman explică (pentru Plato):

Sincer, daca este o treaba de mai mult timp da. Este cam greu sa gasesti pe cineva sa te placa pentru ceea ce esti. Cu timpul... si daca imi zici ca mi am raspuns singur la intrebare si ar trebui sa astept, hmm poate asa o fi.

| Plato a răspuns (pentru Crackman):

"Este cam greu sa gasesti pe cineva sa te placa pentru ceea ce esti"
Deci tu ai fi ok sa fii cu cineva care stii ca sta cu tine dintr-un motiv anume, in afara de iubire?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai asteapta, desi stiu cat de importanta e relatia fizica intr o relatie... apropierea, încrederea. Vorbește-i despre asta, despre cum e sa te iubesti si asa si arata-i ca esti pasional, nu vulgar. Trebuie sa creezi un mediu placut si confortabil pentru ea, mereu, indiferent de situație. Dar nici sa creada ca te are pentru totdeauna deja, fara sa faceti nimic. Sper ca ai inteles ce am zis

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Crackman):

Nu doar atât, sexul este esența unei relații.
Să insiști fără să presezi.

| Freya1 a răspuns:

Acuma depinde si cat timp ai cu ea. Poate pur si simplu sa nu stie inca ce sentimente are pentru tine si daca vrea sa aiba o legătură intimă cu tine. Poate pui fara sa realizezi presiune pe ea si se simte constrânse.Sau poate pur si simplu sa fie bipolara. Posibilitati sunt multe iar problema nu o vei putea rezolva până nu discuți cu ea.

| Antopuff a răspuns:

Mama cat de troglodit poți sa fii...tu crezi ca o fata chiar dacă nu mai este virgină se culcă cu tine dupa 1 saptamana sau cat aveti voi? Saraca e si normal sa pari disperat in fața ei...

| Adry05 a răspuns:

Depinde. Probabil ca vrea ca se simte cumva in siguranta si colcaie si ceva hormoni pe acolo dar in acelasi timp motivele pentru care a fost virgina pana acum or tine-o si de data asta sa ia decizia.