| JohnSeed a întrebat:

Hello TPU. Am avut o intamplare destul de complicata si am picat intr-o situatie destul de aiurea. Era o fata de care imi placea mult. Am inceput sa intru in vorba cu ea, sa merg unde mai mergea si ea etc. Am devenit prieteni in ceva timp si treaba a progresat incet-incet pana eram pe punctul sa ii propun o relatie. De ce nu am facut-o? Situatia a luat o intorsatura brusca. Intr-o zi mi-a pregatit o surpriza si am mers la munte impreuna, iar felul in care s-a comportat m-a facut foarte fericit pe loc si chiar parea ca este interesata, desi nu ii spusesem nimic inca. Dupa aceea, a avut o perioada foarte ocupata si a fost si plecata din tara, iar tot ce s-a intamplat in acest timp sunt strict detalii nefolositoare. Am revenit la scoala (suntem colegi de clasa la liceu) si a inceput sa ma ignore total, fara nici un motiv. Apoi, am aflat DIN GRESEALA, efectiv am dat peste dovezi, ca m-a vorbit de fapt pe la spate tot timpul si ca tot ce a facut prin jurul meu nu a fost nimic altceva decat un joc de teatru. Bun, pot trece peste faptul ca nu a iesit o relatie, inteleg asta. Dar, ce este mai aiurea este ca era o persoana in care aveam incredere deplina si care mi-a stricat imaginea deja destul de proasta din cauza altor specimene. Sa nu mai zic ca i-am spus si un lucru confindential despre mine cu foarte scurt timp inainte ca aceasta situatie sa se intample.
Nu sunt razbunator din fire, dar chiar vreau sa simta macar o parte din ce am simtit eu, din nou, nu din cauza ca nu a vrut o relatie, asta e OK de la inceput, dar pentru felul in care s-a comportat. Putea sa-mi spuna de la inceput ca nu vrea si dadeam inapoi in secunda urmatoare.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Probabil ca ai batut toaca cu ea, fara sa fii concret, tot asa cum ai facut si aici, uitand lucru esential: sa pui o intrebare! Fetelor le plac baietii care stiu si spun ceea ce vor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vad intrebarea, probabil esti constient de gravitatea faptei. Pot sa spun ca si eu am trecut prin acelasi lucru, si acum nu mai vorbesc cu ea, sau daca e sa ma bage in seama, o tratez foarte rece, cum ma comport cu toate celelalte amice. Eu sunt foarte rece cu majoritatea fetelor, nu stiu de ce, probabil e ca un fel de protectie de-a mea, am avut niste intamplari nefericite, mai multe, cum ai avut-o tu pe asta. Si am aflat de la o prietena foarte buna, care mi-a zis ca ea ii povestea tot persoanelor de la tara. Si cand am mers la pregatire, o tipa de acolo mi-a spus ca ma cunoaste ca ii zicea tipa respectiva de mine. In mintea mea, oare ce dracu sa zic. Nu am stiut sa reactionez, am zis doar un mhm, si mi-am vazut de analiza mea. Detest sa fiu vorbit pe la spate, si daca-s vorbit de bine, si daca-s vorbit de rau, si ea m-a vorbit de raul, mai mult ca sigur. Cum ziceam, sunt o persoana razbunatoare. Fa si tu ca mine, nu pari un tip rau, o sa regrete.

| ISilvya a răspuns:

Eu sunt fata... wow... eu... nu as fi in stare de asa ceva... dar... uh... razbuna-te. E ceva normal... din... punctul meu de vedere... of... fa-o sa sufere... prefa-te ca... o sustii si ca nu stii nimic... apoi... paraseste-o cand are mai multa nevoie de tine. Succes in viitor.