| JohnSeed a întrebat:

Hello TPU. Am avut o intamplare destul de complicata si am picat intr-o situatie destul de aiurea. Era o fata de care imi placea mult. Am inceput sa intru in vorba cu ea, sa merg unde mai mergea si ea etc. Am devenit prieteni in ceva timp si treaba a progresat incet-incet pana eram pe punctul sa ii propun o relatie. De ce nu am facut-o? Situatia a luat o intorsatura brusca. Intr-o zi mi-a pregatit o surpriza si am mers la munte impreuna, iar felul in care s-a comportat m-a facut foarte fericit pe loc si chiar parea ca este interesata, desi nu ii spusesem nimic inca. Dupa aceea, a avut o perioada foarte ocupata si a fost si plecata din tara, iar tot ce s-a intamplat in acest timp sunt strict detalii nefolositoare. Am revenit la scoala (suntem colegi de clasa la liceu) si a inceput sa ma ignore total, fara nici un motiv. Apoi, am aflat DIN GRESEALA, efectiv am dat peste dovezi, ca m-a vorbit de fapt pe la spate tot timpul si ca tot ce a facut prin jurul meu nu a fost nimic altceva decat un joc de teatru. Bun, pot trece peste faptul ca nu a iesit o relatie, inteleg asta. Dar, ce este mai aiurea este ca era o persoana in care aveam incredere deplina si care mi-a stricat imaginea deja destul de proasta din cauza altor specimene. Sa nu mai zic ca i-am spus si un lucru confindential despre mine cu foarte scurt timp inainte ca aceasta situatie sa se intample.

Nu sunt razbunator din fire, dar chiar vreau sa simta macar o parte din ce am simtit eu, din nou, nu din cauza ca nu a vrut o relatie, asta e OK de la inceput, dar pentru felul in care s-a comportat. Putea sa-mi spuna de la inceput ca nu vrea si dadeam inapoi in secunda urmatoare. Deci, concret, cum pot sa ma razbun intr-un mod mai subtil?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"răzbunarea e arma prostului".
nu fi prost.

| Cristinaaa57 a răspuns:

Am trecut exact prin aceiasi situatie ca a ta.eu I-am spus dupa tot, dar l-a durut fix in cot.n-ai cum sa te razbuni, astfel de personae nu au inima.roate o sa se intoarca

| Anna121 a răspuns:

Nu merita sa te razbuni, ai uitat ca tot raul pe care dorim sa i se intample unei persoane se intoarce asupra noastra? Lasa situatia asa, fiindca o sa observe singura ca a gresit. Uneori indiferenta este cea mai buna arma, profita de asta. Mult succes!

| EricaMeow a răspuns:

Spune-i direct ceea ce ai scris in penultima fraza din prima parte a textului..Cred ca ar trebui sa o mustre constiinta, si, iti spun eu, nu-i o stare dintre cele mai placute.