| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre parkour?
Ați practicat vreodată?
V-a plăcut?

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

E frumos de vazut, dar e riscant de practicat.

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Imi place, desi nu am practicat. Asta daca sariturile copilariei nu se pun big grin

| SilentRain a răspuns:

Spectaculos, printre favoritele mele

| IgnatVictor a răspuns:

Am practicat. La nivel de amator. Țin minte că mă uitam pe YouTube la zeci de videoclipuri despre parkour. Și chiar îmi plăcea. De exemplu, am învățat cum să escaladez un perete în mod corect, ceea ce mi-a fost de ajutor, ulterior, în viață. Tot datorită parkour-ului, am învățat cum să mă cațăr într-un copac cu trunchi subțire și fără crengi. Știu că, după ore, îmi impresionam colegii când mă vedeau agățat într-un copac înalt. Acum că îmi amintesc asta, mi se pare o prostie. Îmi riscam viața pentru un motiv banal. Și, anume, pentru că voiam să par „cocoș". În rest, am mai învățat câteva practici utile, dar pe care nu le folosesc aproape deloc în viața de zi cu zi. De exemplu: cum să aterizez de la înălțime, cum să mă cațăr pe o suprafață înclinată, cum să cobor pe o bară de metal, cum să sar peste un gard/obstacol etc. Nu am nevoie de parkour, dar e o abilitate interesantă, ce implică riscuri, de la care oricine ar trebui să învețe lucrurile de bază. Repet, lucrurile de bază. Adică nimic ce îți poate pune viața în pericol la un nivel înalt.

Răspuns utilizator avertizat