| Yxha12 a întrebat:

Buna! Ce parere aveti despre bdsm?

12 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Am auzit ca doare.winking

| Yxha12 explică (pentru wildthing):

Asta stiu si eu?

| wildthing a răspuns (pentru Yxha12):

De fapt ce raspuns vrei? Vrei sa auzi elogii cu privire la aceasta practica? Ok, unora le place! Sa fie la ei acolo! Personal, mi se pare un tembelism! Daca esti ala care domina, care leaga partenera, care o biciuieste, ii provoaca durere fizica, etc, esti clar dezaxat. Nu ai cum sa fii un om normal daca iti iei satisfactia din a provoca durere altora. Daca esti ala care e dominat, iar e ceva in neregula rau cu tine. Cum sa iti placa sa fii umilit, abuzat, supus la durere!? Nu ai cum sa fii un om normal si sa-ti placa asa ceva.winking

| Yxha12 explică (pentru wildthing):

Fiecare cu kink urile lui

| wildthing a răspuns (pentru Yxha12):

Da? Ce alte practici sexuale pot rivaliza la nivel de "kink" cu bdsm?

| vasile2222 a răspuns (pentru wildthing):

In bdsm ambii parteneri sunt de acord cu ce se intampla. Si bdsm nu inseamna numai durere.

O chestie psihologica, ca fapt divers - putem considera violul ca o varianta extrema a bdsm. Se spune ca procentul de femei care au orgasm in timpul violului se duce spre 50% happy
Deci eu cred ca multor femei le plac chestiile astea - bineinteles intr-o limita stabilita de la inceput.

| Cheo0S a răspuns:

Ce parere am despre bdsm? Nu ma intereseaza.
Ce parere am despre persoanele care vorbesc despre bdsm? Ca sunt mai Virgini decat prevede legea.

| Yxha12 explică:

Mor

| Yxha12 explică:

Nu prea are bdsm ul legatura cu ce ai zis dar ok? mersi de raspuns

| tigaie67 a răspuns:

Bagi monitor in cur de la extaz la agonie!

| Catalin12John a răspuns:

Nu am incercat chestii ce tin de bdsm dar pe viitor poate voi incerca

| Pisicutatha69 a răspuns:

Practic și e fain.