| bogdan133 a întrebat:

Salutare, cer maxima seriozitate, macar in cazul acestei probleme as vrea sa nu vad raspunsuri in batjocura.

Am 20 de ani si nu am avut parte de o copilarie tocmai fericita.

Saptamana trecuta, prin intermediul unei prietene comune ( care m-a ajuat foarte mult ), am cunoscut o fata care este super atrasa de mine, si pe care desi am vorbit doar de 2 ori, incepe sa-mi placa, adica as vrea sa incercam ceva.

Problema intervine aici : Ea tocmai a fost diagnosticata cu o tumoare pe creier foarte serioasa, ce va necesita foarte probabil operatie.

Maine, o sa ma duc la o 'petrecere' organizata de ea, si habar nu am ce sa fac... sa incerc o relatie cu ea, desi probabil o sa se termine foarte rau ( avand in vedere trecut nasol, sincer nu ma vad sta si privind o persoana la care tin, si poate in timp o sa o iubesc, murind ) sau sa fiu un nenorocit si o resping.

Sfaturile sunt bine venite, chiar nu stiu ce sa fac.

4 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Pai si daca era descoperita tumoarea dupa 2-3 ani de ralatie cand vorbeam de sentimente solide?
Atunci ce faceai?
Problema ei nu trebuie sa fie un impediment,poti fi si cu o persoana sanatosa si sa te afli intr-o relatie toxica in care sa te simti nefericit si nemplinit.
Trebuie sa reflectezi la compatibilitate, la ce chimie e intre voi, unele probleme se pot rezolva.
Impreuna chiar mai usor, conteaza sa aiba pe cineva alaturi.
Sau putem sa vorbim si de un scenariu tragic, aici nu poti sa schimbi destinul...

| corbulalbrosu a răspuns:

Oferirea neconditionata de dragostea si iubirea sincera si adevarata ar putea reprezenta pentru ea tratamentul necesar iar pentru tine o experienta de viata de neuitat fiindca valoarea altruismului nu poate fi cuantificata. Multa sanatate!

| flixbuster a răspuns:

Pe langa super raspunsul lui @corbulalbrosu, adaug si eu:
- e rau sa nu iubesti;
- e bine sa iubesti (chiar daca vei suferi, tinand cont de worst case scenario).

Cred ca este si un film cu un subiect de acest gen...