| bogdan133 a întrebat:

Salutare, cer maxima seriozitate, macar in cazul acestei probleme as vrea sa nu vad raspunsuri in batjocura.

Am 20 de ani si nu am avut parte de o copilarie tocmai fericita.

Saptamana trecuta, prin intermediul unei prietene comune ( care m-a ajuat foarte mult ), am cunoscut o fata care este super atrasa de mine, si pe care desi am vorbit doar de 2 ori, incepe sa-mi placa, adica as vrea sa incercam ceva.

Problema intervine aici : Ea tocmai a fost diagnosticata cu o tumoare pe creier foarte serioasa, ce va necesita foarte probabil operatie.

Maine, o sa ma duc la o 'petrecere' organizata de ea, si habar nu am ce sa fac... sa incerc o relatie cu ea, desi probabil o sa se termine foarte rau ( avand in vedere trecut nasol, sincer nu ma vad sta si privind o persoana la care tin,si poate in timp o sa o iubesc, murind ) sau sa fiu un nenorocit si o resping.

Sfaturile sunt bine venite, chiar nu stiu ce sa fac.

2 răspunsuri:
| TwinDragons a răspuns:

Amm ce are de a face trecutu tau cu asta? Nu am inteles daca te refereai la trecutu cu femeile sau trecutu tau (copilarie si etc ), daca iti place pe bune de ea si chiar vrei sa fii cu ea, nu inteleg de ce sa nu? Ai respinge-o doar pentru ca e posibil sa moara? Gandeste-te cum ar afecta-o asta mai ales ca cine stie cat mai are de trait, iar sa te gandesti ca tu vei suferi dupa moartea ei, sunt oameni care au 10 ani de relatii,de ei ce mai poti spune? Oricum daca iti place de ea,go ahead fara probleme fii langa ea si sustine-o,sunt sigur ca ea va avea un motiv pentru care sa lupte daca esti alaturi de ea + ar fi chiar fain daca ai vizita-o mai des cateva cadouri sunt si ele bine venite,arata putina afectiunea iar rezultatele vor fi si mai surprinzatoare, nu te gandi ca a spus doctoru ca mai are putin de trait, ea va alege daca mai are pentru ce lupta sau nu, iar tu ai putea influenta foarte mult factoru asta, mult succes

| AndreeaAyda a răspuns:

Pai daca ea simte ceva pentru tine si sentimentul e reciproc, cred ca ar trebui sa ii oferi iubirea si afectiunea necesara. Ea va simti ca esti langa ea, ceea ce o va face fericita in perioada care i-a mai ramas de trait. Cat despre sfarsitul relatiei, daca chiar simti ceva pentru ea, nu ar trebui sa iti faci griji. Nimic nu e mai presus decat iubirea. Sper ca te-am putut ajuta?